Якщо народні депутати сьогодні скасують податок на пенсії, то це суттєво не вплине ні на їхній добробут, ні на підняття економіки, вважає економіст Борис Кушнірук.

"Зняття податку на пенсії лише звучить гучно і гарно. Насправді їх сплачує близько 3 відсотків всіх пенсіонерів України. Державним збором обкладають тих, хто має пенсію, вищу 4,1 тисячу гривень", - каже порталу "Знай" економіст.

Податок беруть із тієї частини пенсії, що перевищує три прожиткові мінімуми.

"Якщо, наприклад, пенсія на 200 гривень вища за три мінімуми, то щомісяця людина сплачує 30 гривень.", - говорить Борис Кушнірук.

Читайте також Українських заробітчан змусять доплачувати різницю у податках

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Робота закладів освіти з 20 вересня зміниться: встановлено нові карантинні обмеження

Марина Боржемська на відпочинку знайшла заміну В'ячеславу Узєлкову: "Моя любов"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Сьогодні у Верховній Раді народні депутати голосуватимуть за скасування податку на пенсії. Про це повідомив Голова Верховної Ради Андрій Парубій. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що надходження до бюджету знизяться на 400 млн. грн.

"Цей податок вводили, коли АТО було в активній фазі, відбувалися величезні коливання вартості валюти. Уряд думав, що вирішить цим податком проблему надходжень до бюджету та дефіциту Пенсійного фонду. Однак цього не сталося, доходи до державного бюджету від цього відрахування незначні й суттєво ні на що не впливали. Виявилося, що не так багато людей має великі пенсії. А також великий відсоток людей, які мають додатковий до пенсії дохід, отримують зарплату в конверті. Її не бачить податкова інспекція".

Нагадаємо, середня пенсія в Україні є найнижчою в Європі. Після девальвації гривні більшості пенсіонерів забракло коштів на сплату комунальних послуг і купівлю їжі.