За один кілограм бурштинового каменю скуповувачі платять копачам від 50 до 7 000 доларів США. Для вивозу бурштину з України вже давно існують коридори і нелегальні схеми, про це пише портал "Страна"

Український бурштин відрізнить навіть неспеціаліст. Він набагато краще польського або калінінградського. Більш щільний і не кришиться. З нього легко можна робити ювелірні вироби. Нелегальний видобуток бурштину знищує екосистему, але дозволяє людям елементарно виживати. У той же час статті 240 КК України ( "Незаконний видобуток природних ресурсів") ніхто не відміняв. Всі нелегальні копачі ризикують опинитися під слідством.

Читайте також: Найбільші підприємства України гальмують інтеграцію в ЄС - експерт

За 1 кілограм каменів вагою до 2 грам скуповувачі платять капачам $ 50. Вагою від 2 грам до 5 грам - $ 600. Вагою від 5 грам до 10 грам - $ 1600. А від 50 грам до 100 грам - $ 7000.

Перекупники самі відвозять бурштин на продаж за межі України, або використовують кур'єрів, яким платять невеликий відсоток від прибутку. Далі купуються ліцензії на продаж бурштину на польській або калінінградській біржі для того, щоб легалізувати товар. З чуток, СБУ "кришує" скупників. Кажуть, бували випадки, коли перевізниками виступають рядові співробітники служби. В такому випадку, скуповувачі отримує тільки 50 або 70% від прибутку.

Популярні новини зараз

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Тіна Кароль ощасливить українців, але не всіх: "Росія теж чекає"

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Показати ще

Місцевий копач Сергій розповідає: "В останні два роки у нас багато китайців з'явилося, в Сарнах в готелі живуть, а товар безпосередньо у селян купують. З іншими країнами скуповувачі працюють через перевізників. У тих є ліцензії на продаж польського або калінінградського бурштину. З цими документами вони камінь кілограмами і возять. А щоб їм зайвих питань не задавали, платять в аеропорту митникам і прикордонникам хабар $ 500 за кілограм ".

Основні країни покупця бурштину це Китай, Польща, Арабські Емірати, Індія. При перевезенні сонячного каменю в Польщу використовують, в основному Львівську митницю. А в далекі країни Харківський аеропорт. Там вже давно встановили жорстку таксу - $ 500 за кілограм бурштину будь-якої ваги. Ціна каменю у Польщі виростає десь на 40%, а в Китаї на всі 100%.