Спікер Парубій розповів правду про "фантомні" комітети в Раді

поділитись
У Раді історично склалася практика створення "фантомних" комітетів, які придумують лише для того, щоб надалі розподілити їх між политиками

"Фантомні" комітети Верховної Ради створюються для того, щоб лобіювати законодавчі інтереси окремих політиків. А розподіл таких комітетів між міністрами, найчастіше, є політичною грою.

"У нас завжди розподіл комітетів – рішення більше політичне. Здавна так було: часом комітет доводиться вигадувати, щоб їх розподілити", - заявив спікер українського парламенту Андрій Парубій в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами голови парламенту, в конституціях ряду країн заздалегідь прописаний перелік комітетів, щоб "не було спокуси створювати їх нескінченну кількість". Українське законодавство, натомість, не обмежує кількість таких органів.

Читайте також: Аронець запропонував Парубію або одягти штани, або зняти хрестика

Парубій зазначив, що Рада досі не визначилася з необхідною кількістю комітетів, і не вирішила, як вони повинні бути розподілені між фракціями більшості і опозиції.

"У реформі за рекомендаціями Кокса одна із важливих пропозицій полягає в тому, щоб комітети відповідали кількості міністерств. Тоді міністр не мав би розриватися між трьома комітетами для проведення того чи іншого рішення", - пояснив глава парламенту.

Йдеться про Місію з оцінки потреб, яку очолив колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс. Рекомендації Місії Кокса були закладені в основу парламентської постанови №4219, про реформу Верховної Ради України.

Згідно з документом, спікеру ВР рекомендується створити робочу групу для підготовки та сприяння реалізації плану заходів, передбаченого в постанові.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
інтереси, Андрій, Верховна, дерибан, комітети, корупція, лобіювати, Парубій, Поділ, політична гра, Рада, скандал, спікер
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
За последний месяц в отношении Ирины Князевой было открыто три уголовных производства
0
0
21:35 17.08.2018
Ляшко публічно "відшмагав" Мосійчука за бійку в прямому ефірі
1
0
19:05 17.08.2018
Дізнайтеся все найцікавіше про Ігоря Мосийчуке
0
0
18:38 17.08.2018
Введено нові санкції з боку України
0
0
17:47 17.08.2018
Що розказала сестра Сенцова
0
0
17:36 17.08.2018