Спікер Парубій розповів правду про "фантомні" комітети в Раді

поділитись
У Раді історично склалася практика створення "фантомних" комітетів, які придумують лише для того, щоб надалі розподілити їх між политиками

"Фантомні" комітети Верховної Ради створюються для того, щоб лобіювати законодавчі інтереси окремих політиків. А розподіл таких комітетів між міністрами, найчастіше, є політичною грою.

"У нас завжди розподіл комітетів – рішення більше політичне. Здавна так було: часом комітет доводиться вигадувати, щоб їх розподілити", - заявив спікер українського парламенту Андрій Парубій в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами голови парламенту, в конституціях ряду країн заздалегідь прописаний перелік комітетів, щоб "не було спокуси створювати їх нескінченну кількість". Українське законодавство, натомість, не обмежує кількість таких органів.

Читайте також: Аронець запропонував Парубію або одягти штани, або зняти хрестика

Парубій зазначив, що Рада досі не визначилася з необхідною кількістю комітетів, і не вирішила, як вони повинні бути розподілені між фракціями більшості і опозиції.

"У реформі за рекомендаціями Кокса одна із важливих пропозицій полягає в тому, щоб комітети відповідали кількості міністерств. Тоді міністр не мав би розриватися між трьома комітетами для проведення того чи іншого рішення", - пояснив глава парламенту.

Йдеться про Місію з оцінки потреб, яку очолив колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс. Рекомендації Місії Кокса були закладені в основу парламентської постанови №4219, про реформу Верховної Ради України.

Згідно з документом, спікеру ВР рекомендується створити робочу групу для підготовки та сприяння реалізації плану заходів, передбаченого в постанові.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
інтереси, Андрій, Верховна, дерибан, комітети, корупція, лобіювати, Парубій, Поділ, політична гра, Рада, скандал, спікер
Вибір редакції, Шоу-бізнес
18.03.2018
Силовики забрали водія вантажівки та активіста Ігоря Терещенка
0
0
15:33 18.03.2018
Газета випустила матеріал ще напередодні виборів
0
0
15:22 18.03.2018
Міст будується на рухомих тектонічних плитах
0
0
14:27 18.03.2018
Ніколаєнко впевнений, що в даній ситуації необхідно дивитися глибше
0
0
13:49 18.03.2018
Візит Президента, повинен медійно перекрити негатив по Гарбузу та врятувати ситуацію
0
0
12:30 18.03.2018