Зона вільної торгівлі з ЄС, про яку так багато говорили українські чиновники, для України обернулася катастрофічним провалом в економіці, "поглибленою і всеохоплюючою" вона стала виключно для ЄС, вважає лідер Руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами політика, суворі євроінтеграційні будні змусили українських промисловців і аграріїв раз і назавжди забути про експансію на європейські ринки.
"Проте відповідальності (навіть політичної) євроінтегратори так і не понесли. Більш того, сьогодні вони намагаються впровадити основи так званої нової економічної стратегії - "флюгерної" політики. У Києві то розглядають можливість введення ЗВТ з країнами Західної Африки, то шукають "стратегічних партнерів" у Південній Америці, то намагаються підкорити Корею і Китай, то створюють зону вільної торгівлі з Канадою", - дивується Медведчук.
За його даними, розрекламований урядом Яценюка новий "Шовковий шлях" на практиці виявився на 65% дорожчий, ніж аналогічний маршрут через Росію. Ще більший подив у політика викликає ідея створити ЗВТ з Індонезією або почати співпрацю з Малайзією.
"Дійсно, потенціал в українських товаровиробників є. Натомість, у них немає ніякої гарантії, що створення чергової ЗВТ з далекими азіатськими країнами не виявиться блефом. У той же час українські чиновники відмовляються визнавати потребу вітчизняних аграріїв і промисловців у розвитку співпраці з підприємствами РФ. Для порівняння: за даними Державної фіскальної служби, у січні-липні Україна відправила до РФ продукції на $1,884 млрд, а в Малайзію - на $67,4 млн. І це незважаючи на "війну санкцій", загороджувальні заходи й обмеження, які так активно відстоюють у Києві ", - підкреслив Медведчук.
Він також вважає, що чиновники намагаються не говорити про вигоди, які отримувала Україна від торгово-економічного співробітництва з РФ.
"Так, в 2013-му річний експорт України до Росії перевищував $ 15 млрд, у 2012-му - $ 17,6 млрд! Цілком очевидно, що ні ЗВТ з ЄС, ні ЗВТ з Канадою, ні ЗВТ з Індонезією не зможуть компенсувати Україні російський ринок збуту. Уся промпродукція з високою доданою вартістю була орієнтована на країни СНД, а тому виявилася незатребуваною в Європі. Порятунком для української економіки сьогодні могла б стати співпраця з ЄАЕС. Однак офіційний Київ всіляко відмовляється від цього кроку", - підсумував Медведчук.