Бойовики використовують район Станиці Луганської та заплаву річки Сіверський Донець в якості "арени малої війни" і як полігон для "обкатки" російського спецназу та диверсійно-розвідувальних груп.

Таку думку висловив координатор групи "Інформаційний опір", народний депутат України (фракція "Народний фронт") Дмитро Тимчук в коментарі "Обозревателю".

Він пояснив, чому терористи активізувалися саме в цьому районі.

Як зазначив Тимчук, заплава річки Сіверський Донець дуже зручна для дій невеликими піхотними і диверсійно-розвідувальними групами.

"Починаючи з осені 2014 року, особливо навесні 2015 року та протягом літа до осені 2015 року, ділянка Луганської області вздовж річки Сіверський Донець була ареною так званої малої війни, або війни малих груп. Там проходив обкатку і російський спецназ, і диверсійно-розвідувальні групи з місцевих бойовиків, які пройшли навчання або в Ростовській області, або в диверсійних таборах на Донбасі", - пояснив експерт.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

При цьому, за його словами, сьогодні цей напрям використовується як полігон для так званого Другого армійського корпусу "ЛНР".

Тимчук також пояснив, чому місцеві жителі, в тому числі Станиці Луганської, не підтверджують факти обстрілів, про які повідомляє штаб АТО і група "Інформаційний опір".

"У зведеннях вказується район населеного пункту, при цьому бойові дії можуть вестися на відстані 2-5 кілометрів від нього. Наприклад, у вчорашньому зведенні ми відзначали активність піхотних груп бойовиків в напрямку Станиця Луганська. Але суть в тому, що там вони використовують стрілецьке озброєння. Якби вони використовували "Гради" і ствольну артилерію, зрозуміло, що це б чули місцеві жителі. Але коли в трьох кілометрах йде перестрілка зі стрілецької зброї, місцеві можуть цього не помічати", - розповів він.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в Україні запустили сайт, присвячений демобілізації та правам військовослужбовців Збройних Сил України.