Останнім часом, звалища на Україні стали масовою проблемою. Не одноразово політики, депутати і екологи говорять про те, що країна на порозі екологічної катастрофи. Українські активісти з'ясували - звалище під Києвом вже загрожує безпеці авіапасажирів. Про це "Знай" розповів правозахисник Олександр Лупейко.

Фахівці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва з ініціативи глави міжнародного фонду "Скорочення ризиків" Володимира Костеріна і юридичної компанії "Імператив плюс" провели дослідження на одному із звалищ, що розташоване біля селища Крюківщина в Києво-Святошинському районі. Для цього було залучено 12 співробітників та 3 лабораторії.

Результати досліджень шокували фахівців.

Після взятих проб води, екологи з'ясували, що звалище забруднює воду в колодязях навколишніх сіл. Так як в селах немає центрального водопостачання, проби води брали з колодязів місцевих жителів. Проби води показали, що люди в буквальному сенсі п'ють суцільну отруту. В повітрі ж зафіксовані отруйні гази. Фахівці Інституту ім. О.М.Марзєєва підтвердили, що рівень онкологічних, серцево-судинних захворювань і хвороб органів дихання в селах - Крюківщина, Тарасівка, Юрівка, Гатне - в середньому в 2,5 рази перевищує аналогічні середньообласні показники, що обумовлено безпосереднім впливом сміттєзвалища на стан навколишнього середовища.

Читайте також: Геращенко переконана, що медіа дискредитували поняття "експерт"

Популярні новини зараз

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Показати ще

Звалище в Крюківщині знаходиться в 7 км. від аеропорту "Жуляни", незважаючи на те, що згідно із законом відстань повинна бути мінімум 15 км. На звалищах велика кількість птахів - відходи їх приваблюють. А птахи - це дуже серйозна загроза для безпеки польотів.

Свого часу, один з керівників даного "сміттєвого" підприємства надав дирекції аеропорту "Жуляни" неправдиву інформацію про те, що звалище обладнана технічними засобами для відлякування птахів. Така свідомо не вірна інформація несе за собою всі ознаки кримінального злочину.

Фахівці говорять про те, що цей об'єкт не може бути кваліфікований, як інженерна споруда (полігон), оскільки не має ознак інженерної споруди відповідно до нормативних документів, що регламентують пристрій і функціонування полігонів ТПВ. Тому полігон під Крюківщиною можна вважати стихійним звалищем.