Перед творцями перших безпілотників ставили завдання свторити військові машини. Проте, із часом, цілі компаній змінились. Вони почали виготовляти їх для розваги та цивільного бізнесу: доставки кореспонденції, блюд у кафе та просто "погратись".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТут зібрано добірку із п'яти незвичайних роботизованих дронів, які вражають найвибагливіших власників БПЛА.
1. Дрон - амфібія
Американські інженери із Радгерского університету створили дрон - Naviator, він ширяє у повітрі та перетворюється у амфібію для підводних рейдів.
Серед задач, які ставлять перед такою машиною - оперативна відеотрансляція зведення підводної основи моста під час інспектування, дослідження різних підводних забруднень, пошуково-рятувальні роботи, підводна розвідка тощо.
Читайте також: Біорозкладний дрон виготовлятимуть з грибів
Під водою дрон ще не вміє бути без проводів: схемотехніка передачі ним радіосигналу - недопрацьована.
Те, над чим найперше працюватимуть винахідники - покращення маневреності, збільшення глибини занурення та корисного навантаження.
2. Дрон із окулярами віртуальної реальності
Дослідники компанії Advance Robotix із США створили квадрокоптер FLYBi, який користувачі отримують разом із окулярами віртуальної реальності.
Вдягаючи їх, можна відчути себе птахом. Відчуття реальностіпосилює висока роздільність камери (1080р) та можливість управління поворотом голови.
FLYBi важить кілограм і може зависати і літати у повітрі "в тандемі" із користувачем протягом 25 хвилин. При цьому, він спокійно перебуває на відстані двох кілометрів від оператора.
Читайте також: Амстердамський аеропорт найняв робота
Ще одна родзинка FLYBi - система автозаміни акумулятора не перериваючи політ. Це дуже важливо, оскільки звичайно дрони споживають багато енергії, і батарейки доводиться міняти мало не щодесять хвилин.
Старт продажів винаходу намітили на червень 2016 року.
3. Дрон, який не поранить
Хто хоч раз запускав БПЛА знає, що лопасті - найнебезпечніша частина дрона, якою можна серйозно порантись.
Тому їх у Fleye заховали всередину корпусу. Його вага - 450 грамів, діаметр - 23 см. У складі комплектації: гіроскоп, датчик оптичного потоку,магнітометр, акселерометр і GPS.
Пілотувати Fleye можна десять хвилин, максимальна швидкість - 15 км / год. Зйомка має якість 1080р.
4. Квадроног та квадрокоптер
Швейцарські дослідники та вчені із Вищої технічної школи об'єднали два пристрої-роботи: квадронога і квадрокоптера.
Квадрокоптер має головну роль, бо переміщує квадронога. Квадрокоптер передає оперативну інформацію квадроногу, потім приземляється нього.
Читайте також: Дрон приноситиме пульт від телевізора (відео)
Квадроног долає перешкоди та може рухатись у трьох режимах: "біг із присокренням", "біг підтюпцем" та "крок-прогулянки". Його ноги імітують роботу м'язів - послідовно накопичує та звільняє енергію руху. Переміщується робот на електродвигунах.
Дрон може переносити на собі 25 кілограмів ваги при власній масі 23. Його пропонують використовувати у пошуково-рятувальних роботах.
5. Беспілотник-браслет для селфі
Крихітний Nixie має всі шанси стати зіркою серед дронів, зважаючи на можливість селфі, популярність яких росте щороку. Робота презентували у 2014 році на конкурсі Make It Wearable від корпорації Intel Nixie.
Його завдання - відобразити фотокадр, до якого важко дістатись звичайним чином. Особливо, якщо на фото із незвичайним пейзажем ви хочете побачити і власну персону.
Беспілотник слідує за вами у режимі setting your camera free та утримує все, що відбувається - у кадрі.
Nixie не важить і 200 грамів, якщо коптер розгорнути, то він легко вміститися на звичайному аркуші. Дрон пропонують носити на руці, що дуже зручно фактично всім видам екстрималів.