Із-за кордону минулого року переказали $6,489 млрд. Це на $2,048 млрд. менше, ніж 2013 року, повідомляють у Нацбанку.

Із всіх залучених в українську економіку коштів 4,318 млрд. - це зарплата нашим працівникам, 3,19 млрд. - гроші, надіслані через міжнародні платіжні системи, 2,41 млрд — через банки.

"Зарплата нашим працівникам — це переважно те, що заробили наші програмісти. Вони пишуть програми для різних країн. Якщо тенденція залучення великих зарплат в Україну із-за кордону збережеться, можемо говорити про масштабні інвестиції, які спроможні врятувати нашу економіку", - говорить старший дослідник Інституту економічних досліджень Віталій Кравчук.

Надходження коштів в Україну зменшилися через війну з Росією.

"Ще рік тому там працювало багато наших заробітчан. Вони привозили звідти гроші. Зараз, з одного боку, частина заробітчан покинула ворожу країну, решта продовжують отримувати ті ж гроші, що і раніше. Але рубль за рік рекордно просів, тому в перерахунку на долари сума є меншою", - підкреслив експерт.

Популярні новини зараз

Тарифи на газ знову жахають українців: скільки доведеться платити за доставку у 2021

Прикарпатка три місяці жила з лелекою в одній хаті: "Закохався у статую"

"Слуги" знову вляпалися в "еротичний скандал": нардеп обговорював "вчорашнє" з молоденькою помічницею

У Чернівцях померла легендарна медик, яка врятувала сотні життів: "Поринула до зірок"

Показати ще

Віталій Кравчук припускає, що насправді надходження в Україну на $800 млн. більші, ніж декларує Нацбанк.

"Через введення різних обмежень Нацбанком наші заробітчани вирішили не ризикувати й "переказали" в Україну велику частину коштів через знайомих, водіїв автобусів та родичів. Припускаю, що ця сума достатньо велика", - сказав експерт.