30 вересня стартував фестиваль старовинної техніки OldCarLand. Він до 2 жовтня включно проходив у Державному музеї авіації на вул. Медовій у Києві. На захід приїхало близько 700 машин. Більшість з них на ходу. Автомобілі привезли із всіх областей України, а також із Польщі, Білорусі, Англії. Всього виставлено близько 90 військових і цивільних літаків музею. Також на заході було кілька десятків автобусів.

"Основна тема нашого п'ятого фестивалю — це техніка, вироблена на території України. Це вся техніка — від велосипедів до вантажівок і автобусів", - говорить порталу "Знай" Павло Лозовенко, організатор заходу та керівник клубу технічної класики OldCarServiсe.

Українські машини вишикувані на центральній алеї музею. Першим стоїть ЛАЗ 1973 року. Таких тільки 2 в Україні. Цей належав власнику ЛАЗу Ігорю Чуркіну, реставрований на заводі для автобусного музею. Біля нього - "Таврія" з кузовом "кабріолет", "Запорожці", позашляховик "ЛуАЗ", вантажівка "КрАЗ" та маловідомий автобус "Чернігів". Також неподалік вітчизняна мотоциклетна техніка, яку вже не випускають.

"Ця "Таврія" - унікальна. Такіихв 1990-х роках зробили тільки дві. Зібралися продавати їх у Грецію. Щось там не склалося із поставками, тому в серійне виробництво машина не пішла. Вціліла тільки ця", - каже він.

Читайте також У Києві покажуть унікальні ретро автомобілі

Популярні новини зараз
Поки гинуть українські діти, зрадниця Регіна Тодоренко радіє, що задовільняє росіян Додати 3 ложки при поливі огірків: забудете про жовте і сухе листя Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

На захід привезли рідкісні ретро автомобілі, яких ще ніколи не показували на українських виставках. Наприклад, вперше продемонстрували Škoda-100 1975 року випуску, Chevrolet Impala 1973 року із двигуном об'ємом 7,4 літри та Buick 1920-х років.

У ангарі для літаків також влаштували експозицію. Там розмістили багато радянських автомобілів, у яких збереглася заводська фарба. Серед них стояв "Москвич-408" із сидіннями у фабричному целофані. Також була зелена "Волга" ГАЗ-21 із невеликим пробігом.

"Це вже наш п'ятий фестиваль. За кількістю автомобілів і масштабами заходів він є найкрупнішим в Україні. Тут можна було не тільки подивитися на ретро автомобілі й ретро автобуси, а й на змагання із тюнінгу та звуку, спробувати себе у ролі барабанщиків на борту старовинних вантажівок. Крім цього, у суботу відбулося нічне раллі на старих автомобілях", - каже один із організаторів Вадим Навроцький, власник "проекту Кофейбус".

Нагадаємо, OldCarLand проводять двічі на рік у Державному музеї авіації по столичній вул. Медовій. У його рамках також працює комісія спеціалістів із ретро автомобілів, які оцінюють стан автомобілів на Заході.