Активісти, які виступають за свободу інформації виставили у відкритий доступ всі номери журналу Time за останні 100 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє Motherboard, така ідея прийшла в голову активісут Майклу Бест.
Справа в тому, що до платного архіву журналу отримують доступ усі передплатники Time. Щоправда, не кожен номер Time в ньому доступний (хоча видання обіцяє це виправити), але там можна знайти більшість оцифрованих випусків.
Прорахувавши, як формується URL для кожної сторінки, Бест зміг викачати з платного архіву видання 3471 випуск журналу за період з 1923 по 2014 рік. Файл склав 340 тисяч сторінок, або 97 гігабайт незтисненої інформації.
У мережі документи розмістив вже інший активіст - британець Томас Уайт.
Читайте також: Український хакер заробив 100 млн дол на крадіжці інформації
Активісти вважають, що така інформація не лише надзвичайно цікава, але й є корисним інструментом для досліджень. Адже вона вміщає масу історичних новин та інформації про ті чи інші культури. Тому, на думку активістів, ці факти повинні бути доступні онлайн для всіх бажаючих безплатно.
Однак, не дивлячись на весь альтруїзм борців за свободу інформації , Time може засудити обох.
"Так, такий шанс дійсно є. Напевно, те, що самі файли розмістив не я, допомагає, але я дійсно їх викачав і захотів поділитися ними. Важливо прийняти за це відповідальність", - зазначає Майкл Бест.
У своїй заяві Бест процитував Генрі Люса, засновника журналу Time: "Журналізм - це мистецтво колекціонування різних видів інформації, які доступні тільки деяким людям, і передача цієї інформації більшій кількості людей, які хочуть отримати її і ділитися нею".