Цього тижня одна із найкрупніших українських фінустанов "Приватбанк" змінила умови входу в клієнтську інтернет-систему "Приват24". Раніше у треба було вводити номер телефону і пароль. Після цього на телефон приходив 6-значний код. Його теж треба було вписати у спеціальне вікно.

Зараз приходить 4-значний код. А в деяких випадках в систему можна увійти і без його введення. Але як виявилося, не для всіх пристроїв такі зміни позитивні.

"Пропонуємо такий вхід, коли впевнені, що це буде безпечно. Авторизація з СМС відтепер відбуватиметься у разі наших сумнівів", - пояснили у фінустанові.

Інтернет-система "Приватбанку" перевірена й постійно удосконалюється. Тому можливі зломи через зміну алгоритму входу малоймовірні, запевняють експерти.

"Це найкрупніший банк і в нього найбільш розвинена електронна система. Вони мають багато банкоматів і терміналів. У фінустанові не зацікавленні послаблювати захист своїх клієнтів. Замість 6 цифр код зробили 4-значним, щоб полегшити вхід. Люди допускали багато помилок, вводячи 6 цифр. Через це не могли увійти в систему", - пояснює "Знай" економіст Владислав Загородній.

Популярні новини зараз

Військовослужбовиця "Тайра" розповіла всю правду про жінок в ЗСУ: "Має бути кращою за мужика"

"Холостяк" Заливайко і Анна Богдан розповіли про кохання після проекту: "Робить все, щоб мені було добре"

Молодого хлопця натовпом повалили на землю через відро черешень: особливо небезпечний

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Показати ще

Читайте також 6 місць у квартирі, де грабіжники шукають коштовності

За його словами, кількість цифр коду не вплине на безпеку.

"У терміналах "Приватбанку" треба вводити взагалі 3-значний код і ніяких проблем немає. Щодо входу без паролю, то це зумовлено різними IP-адресами. Якщо вона статична, банк банк не пропонуватиме ввести код із СМС. Якщо динамічна — вимагатиме. Статична свідчить про те, що вхід відбувається постійно з одного ком'ютера", - каже спеціаліст.

Однак економіст радить після нововведень не користуватися "Приват24" на смарфонах й інших мобільних пристроях із операційною системою Андроїд.

"Андроїди легко зламати в порівнянні із Windows. Зараз популяні багато вірусів, які сканують дані на таких сайтах, як "приват24" і переводять кошти на свої рахунки. Хвиля таких пограбувань вже прокотилася латинською Америкою. Зараз — у Західній Європі. Очевидно, скоро буде і в нас. Будь-які спрощення входу для хакерів і розробників вірусних програм вигідні. Тому краще використовуйте термінали цього банку. Їх стало дуже багато й рівень безпеки вони мають значно вищий, ніж "Приват24" для мобільних пристроїв" , - радить Владислав Загородній.

Нагадаємо, клієнтські інтернет-системи мають також "Райффайзен банк Аваль", "Альфа-банк", ВТБ та "Укрексімбанк".