Колишній уповноважений при президенті РФ у справах дитини Павло Астахов ніколи не був популярним чиновником. Громадськість іноді, м'яко кажучи, приходила в сум'яття від його заяв. Фінальної краплею стало питання Астахова до дітей, що мало не потомнули, "Ну як поплавали?". Знявся шквал обурення і через якийсь час Путін відправив Астахова у відставку.

Новим дитячим обмудсменом була призначена Ганна Кузнєцова. І в перший же день після свого вступу на посаду вона стала неймовірно популярна в соцмережах. Виявилося, що в 2009 році Кузнєцова, будучи на той момент керівником Благодійного фонду з підтримки сім'ї, материнства і дитинства "Покров", давала інтерв'ю сайту "Медичний портал Пензи". І в цьому інтерв'ю вона раптово виступила з псевдонауковою заявою про лженауку телегонію:

"Грунтуючись на порівняно новій науці телегонії, можна говорити про те, що клітини матки мають інформаційно-хвильову пам'ять. Тому ці клітини запам'ятовують все, що в них сталося. Припустимо, якщо у жінки було декілька партнерів, то велика ймовірність народження ослабленої дитини через змішання інформації ", - заявила тоді Кузнєцова.

Дивною є не тільки віра нового обмудсмена в телегонію, але і її твердження, що це "порівняно нова наука". Насправді, телегонію складно навіть назвати спростованою, так як ніякими експериментальними або теоретичними даними про таку собі "інформацію", яку запам'ятовує жіночий організм, сучасна наука не володіє в принципі.

Природно, користувачі соцмереж тут же висміяли лженаучну заяву нового дитячого омубдсмена і висловили співчуття дітям Росії, які тепер будуть під її заступництвом.