Україна лідирує в Європі по заробіткам фрілансерів

поділитись
У наших фрілансерів найбільший обсяг доходів в Європі. Найбільше українських фрілансерів у сферах ІТ - мобільні додатки, онлайн-продажі, створення сайтів

Фріланс стає дедалі популярнішим засобом заробітку серед українців. Йти на "вільні хліби" спеціалісти вирішують через економічну кризу й нестачу перспективних вакансій на ринку праці.

Відсоток фрілансерів від загальної кількості працевлаштованих українців поки що незначний – лише 1-5%, але обсяги доходів таких працівників вивели Україну на перше місце в Європі та четверте у світі. Частіше за все українські фрілансери працюють у сферах, пов'язаних з IT. Про це пише тижневик "Корреспондент".

"У 2015 році найшвидше зростання серед категорій замовлень в Україні продемонстрували розробки мобільних додатків та створення сайтів. Такі замовлення виконували понад 40% фрілансерів", - цитує журнал засновника онлайн-сервісу замовлення послуг "Метнись кабанчиком" Романа Киригетова.

Читайте також: За "дивні" доходи українцям почали блокувати картки

Тижневик пояснює, що спеціалістам такий варіант працевлаштування подобається можливістю заробляти у валюті, а також повністю контролювати свій час і рівень завантаженості. Але тут треба себе стримувати. "Фрілансеру-початківцю треба перш за все зрозуміти, що працювати в режимі 24/7 довго неможливо. Це, звичайно, реально протягом двох-трьох тижнів, але потім потрібна буде такої ж тривалості відпустка", - цитує "Корреспондент" програміста Антона Колодія.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
онлайн-сервіси, робота в сфері ІТ, фрілансери в Україні
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Неопізнаний об'єкт з'явився над Лінкольном
0
0
21:50 22.03.2018
Демони в текстах, нескінченне дитинство у душі
0
0
18:18 20.03.2018