Рівень інфляції в Україні вдалося знизити в 10 разів. Країна покинула перше місце в рейтингу країн Європи і СНД за рівнем інфляції.

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний центр FOREX CLUB в Україні. У червні цього року показник інфляції сягнув мінімальних значень із квітня 2014 року. Він становить 6,9% у річному вираженні. Після досягнення піку річних темпів у квітні 2015 року на рівні 60,9% під впливом девальвації гривні і подорожчання газу для населення, рівень споживчої інфляція став значно сповільнюватися.

"Така тенденція була викликана стабілізацією валютного ринку, жорсткою монетарною політикою НБУ, а також зниженням ресурсів для здійснення покупок у населення", - пояснили аналітики.

В Європі середній рівень інфляції за січень-червень цього року склав 1,7%. Для країн СНД показник сягнув 7,5%. Це пов'язано з девальвацією і підвищенням тарифів. У країнах Євросоюзу зберігається дефляція через поступове відновлення економіки, слабкий попит і низького рівня цін на енергоносії.

Лідерами зі зростання споживчих цін став Казахстані. Вони підвищилися в країні на 17,3%. На другому місці за цим показником розташувалася Білорусь - 12,1%, а на третьому Азербайджан - 10,4% 0. У цих країнах спостерігається значне знецінення національних валют.