Українцям не вистачає коштів для вкладів в накопичувальну пенсійну систему

поділитись
В країні вже давно працюють добровільні накопичувальні недержавні пенсійні фонди, але туди надходять мізерні внески через тотальну недовіру населення

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАНУ Елла Лібанова вважає, що тотальна недовіра українців до банківської системи та відсутність "зайвих" коштів призведе до того, що українці не вкладатимуть свої заощадження в нову накопичувальну систему. Не останній приклад в цьому процесі відіграли недержавні фонди, які давно існують в Україні, однак громадяни не поспішають нести туди свої "кровні".

"Добровільна накопичувальна система у нас існує і зараз. Тобто ви можете піти до недержавного пенсійного фонду, відкрити рахунок і відкладати певну суму кожного місяця. Але так вийшло, що коли запроваджували реформу на початку 2000-х, ставки, які робили на недержавне добровільне накопичувальне страхування, не виправдались. Люди не пішли туди з різних причин. Головна з них – низький рівень життя, до цього додається недовіра до відповідних структур", - пояснила експерт під час інтерв'ю для видання "Голос країни".

Читати також: Банківська мафія перемогла систему електронних торгів

Лібанова переконана, що українці не довіряють банкам, тому нова накопичувальна система не викликає у них позитиву.

"І до банківських структур, і до накопичувальних фондів. Люди в це не вірять і не хочуть нести туди гроші. І цей експеримент, не хочу сказати, що він провалився, але не дав тих результатів, на які розраховували. Обов'язкова накопичувальна система означає, що певні вікові категорії населення - зараз за проектом це всі, кому менше 35 років - будуть обов'язково брати участь у накопичувальному пенсійному страхуванні.", - повідомила Лібанова.

Нагадаємо, віце-прем'єр Павло Розенко анонсував, що накопичувальна пенсійна система має стартувати вже із 2017 року.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
накопичувальна пенсійна система, українці
Комунальники запевняють, що це наслідок негоди
0
0
21:51 19.08.2018
Таксиста взяли під варту без права внесення застави
0
0
21:42 19.08.2018
Запропоновані ціни на газ були диференційовані в залежності від обсягів закупівлі та умов оплати
0
0
21:24 19.08.2018
"Укрзалізниця" потрапила в новий скандал з пасажирами
0
0
20:57 19.08.2018
Міністерство оборони України планує вже восени підвищити грошове забезпечення військовим
0
0
20:30 19.08.2018