Нова реформа освіти викликає суперечливе ставлення з боку батьків та вчителів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДнями Міносвіти виставило на громадське обговорення нові програми навчання для молодших класів.
Найважливіший аспект - 12-річна система освіти в школах. На думку заступника міністра Інни Совсун, головна перевага - схожість з європейською моделлю освіти. Це означає, що після переходу українські атестати будуть котуватися на Заході, повідомляє "Сегодня".
Читайте також: Українців шантажують записами з прихованих камер
Проте такі зміни не викликають довіри в українців: за результатами опитування Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", 70% батьків і 68% педагогів висловилися проти.
Зараз МОН на рівні областей розробляє нові сітки шкіл, профтехучилищ та коледжів. Важливу роль зіграє децентралізація: у об'єднаних громад бюджет тепер загальний, і в різних районах невигідно утримувати великі школи з малою кількістю учнів.
"У селах багато працюють на півставки. Тому буде десь 20-30% скорочень ставок. Але це стосується тільки сів", - прокоментував заступник голови МОН Павло Хобзей.
Важливе питання також - зарплати і надбавки за добровільну сертифікацію.
"Один з показників ефективності - скільки учнів припадає на одного вчителя. У нас - 8. У європейських країнах - 17. Зарплата забирає майже 80% виділених на школу засобів. Підняти вдвічі зарплати при тій же кількості вчителів не вдасться", - пояснили нам в Міносвіти.
В одному експерти згодні з викладачами - нинішній проект закону не вирішує кардинально проблему низьких зарплат вчителів.