В Україні пройшли перші випробування бронеавтомобілів на протимінну стійкість. Раніше цю характеристику вираховували лише за допомогою математичного моделювання. Але війна вносить свої корективи. І першим пройти реальні випробування відправився Козак-2.

Методика випробувань була розроблена Центральним науково-дослідним інститутом МВС України та максимально наближена до натовської STANAG 4569 "методи оцінки рівня захисту бойових броньованих машин легкої категорії". Для випробувань в десантний відсік поміщають манекен із закріпленими датчиками в області тазу, грудної клітки і голови і знімають показання тиску і прискорень. Про це повідомляє bigmir.net

Читайте також: Москва перетворює Крим на військову базу

Автомобіль підривали в два етапи. Спочатку 6 кг тротилу підірвали під днищем бронеавтомобіля, а потім 6 кг підірвали під переднім колесом.

Козак-2 навіть візуально витримав підрив під днищем. Деформації бронекорпуса - мінімальні, положення манекена не змінилося. Тиск всередині бронекапсули стравило через відкритий люк. Здавалося, що такий підрив навіть не завадив рухливості автомобіля, але це лише візуальні спостереження. І ще належить розшифровка показань з датчиків - як же пережив такий підрив манекен. Тобто - чи залишаться живі десантники всередині бронекапсула і чи не отримають травми.

Популярні новини зараз
Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Холод та дощі терпіти недовго: прогноз погоди на тиждень З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити
Показати ще

А ось підрив міни під колесом Козак-2 очікувано привів до великих руйнівних наслідків. Вибухом у броньовика відірвало диск з колесом і розвернуло все крило. Але навіть маточина і двигун залишилися на місці. Не зашкодило і бронекорпус Козака-2. Але що дивно. Після такого підриву працювала електропроводка, всі двері відкривалися, скло ціле, манекен не змінив свого положення.

Очевидно, що Козак-2 непогано витримав підрив на 6 кг тротилу за методикою НАТО. Швидше за все його потенціал навіть вище. Але найважливіше, що в Україні тепер є своя національна система стандартизації з урахуванням стандартів НАТО.