Останнім часом Україну накриває новими, добре продуманими "фінансовими пірамідами". Експерти зазнають, що вони активізувались, через погіршення фінансового становища українців, чисельне закриття банків та через бажання швидко збагатитись.

У той час як українські банки пропонують своїм клієнтам дохід на рівні 12% від валютного вкладу, фінансові піраміди обіцяють до 800% річних. Так, у фінансовій піраміді "МММ-2015" обіцяли вкладникам примножити капітал в 8 разів. При цьому щомісячний дохід нібито може досягати 45% від суми вкладу, розповідає видання "Сьогодні".

У своїй рекламі фінансові піраміди використовують кілька психологічних прийомів, розповідає доцент кафедри практичної психології Ольга Іщук. Шахраї намагаються викликати емоції у потенційного вкладника: показують приклад успішного клієнта, який за три місяці розбагатів в кілька разів, показують гарні будинки, пачки з грошима, нові машини. Потенційного вкладника намагаються "заманити" в піраміду за допомогою авторитету - людини, який повинен викликати довіру.

Читайте також: В Україні значно дешевшають овочі

Зазначимо, що фінансові піраміди не заробляють гроші за допомогою інвестицій, а просто збирають заощадження у вкладників, пояснює економіст Олександр Охріменко. Відсотки від вкладів виплачують за рахунок інших клієнтів, в результаті фінансова піраміда може існувати до тих пір, поки росте кількість вкладників. Перші клієнти дійсно отримують обіцяні відсотки від інвестицій і примножують свій капітал, однак подібна схема може "лопнути" в будь-який момент. Головне завдання будь-якої фінансової піраміди, як пояснюють експерти, - збагатити її творця.

Популярні новини зараз
Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще