Останнім часом Україну накриває новими, добре продуманими "фінансовими пірамідами". Експерти зазнають, що вони активізувались, через погіршення фінансового становища українців, чисельне закриття банків та через бажання швидко збагатитись.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ той час як українські банки пропонують своїм клієнтам дохід на рівні 12% від валютного вкладу, фінансові піраміди обіцяють до 800% річних. Так, у фінансовій піраміді "МММ-2015" обіцяли вкладникам примножити капітал в 8 разів. При цьому щомісячний дохід нібито може досягати 45% від суми вкладу, розповідає видання "Сьогодні".
У своїй рекламі фінансові піраміди використовують кілька психологічних прийомів, розповідає доцент кафедри практичної психології Ольга Іщук. Шахраї намагаються викликати емоції у потенційного вкладника: показують приклад успішного клієнта, який за три місяці розбагатів в кілька разів, показують гарні будинки, пачки з грошима, нові машини. Потенційного вкладника намагаються "заманити" в піраміду за допомогою авторитету - людини, який повинен викликати довіру.
Читайте також: В Україні значно дешевшають овочі
Зазначимо, що фінансові піраміди не заробляють гроші за допомогою інвестицій, а просто збирають заощадження у вкладників, пояснює економіст Олександр Охріменко. Відсотки від вкладів виплачують за рахунок інших клієнтів, в результаті фінансова піраміда може існувати до тих пір, поки росте кількість вкладників. Перші клієнти дійсно отримують обіцяні відсотки від інвестицій і примножують свій капітал, однак подібна схема може "лопнути" в будь-який момент. Головне завдання будь-якої фінансової піраміди, як пояснюють експерти, - збагатити її творця.