В аптеках прогнозують дефіцит життєво необхідних ліків

поділитись
В українських аптеках намітився дефіцит ліків, що потрапили у список, на який держава встановила референтні ціни

В українських аптеках намітився дефіцит ліків, що потрапили у список, на який держава встановила референтні ціни. Значно зменшилася кількість препаратів від серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми і цукрового діабету другого типу.

Насамперед спостерігається нестача переважно імпортних медикаментів, які мають ціну, вищу за встановлену державою референтну. Все тому, що фармацевти припинили їх закупівлю, а Кабмін дію своєї постанови переніс на квітень, щоб уточнити вказані в документі позиції , передає ТСН.

Зараз аптеки розпродують те, що залишилося від попередніх поставок. Нові партії ліків завозять у невеликих кількостях.

Провізори переконані: дефіцит вимушений, оскільки держава почала регулювати ціни та забороняти реалізувати певні різновиди ліків за завищеною, на її думку, вартістю.

Читайте також: Завдяки рекламі українцям продають сумнівні ліки

Уже зараз працівники аптек прогнозують, що життєво необхідних ліків від тиску, діабету і бронхіальної астми вистачить на два-три тижні.

"Поки дистриб'ютори не побачать прозорих і чітких правил гри на законодавчому рівні, відрегульованих постановою, ніхто нічого не буде робити. Товар не буде завозитися в Україну, а аптечні мережі не будуть брати його під реалізацію, бо вони ризикують його не розпродати. А що ми отримаємо першого квітня – ніхто не розуміє і не знає", – заявив журналістам директор однієї з аптечних мереж Руслан Світлий.

В свою чергу МОЗ не бачить причин для дефіциту в українських аптеках. За словами заступника міністра Рамана Ілика, проект "Доступні ліки" розпочне роботу з першого квітня, на його реалізацію виділили 500 мільйонів гривень.

Безкоштовні, ліки від тиску, бронхіальної астми і цукрового діабету другого типу, гарантовані державою можна буде отримати за рецептом.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", організація "Пацієнти України", проаналізувавши 97 медпрепаратів, прийшла до висновку, що деякі ліки в державі коштують в 14 разів дорожче, ніж за кордоном.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
аптеки, дефіцит, ліки
Вибір редакції, Суспільство
17.08.2018
Постраждала раніше заявляла, що замовниками нападу можуть бути правоохоронці
0
0
13:20 18.08.2018
Попри значні вливання гривня продовжує падіння
0
0
12:20 18.08.2018
За півроку населення України скоротилося на 122,5 тисячі осіб - Держстат
0
0
12:00 18.08.2018
В останні дні ситуація на Донбасі залишається контрольованою
0
0
11:25 18.08.2018