Жителі Запоріжжя активно обговорюють самогубство колишнього губернатора Олександра Пеклушенка. Наш спеціальний кореспондент побував у місті та розпитав, що городяни думають з приводу смерті посадовця.

Тіло Пеклушенка з вогнепальним пораненням було знайдене 12 березня в селищі Сонячне неподалік Запоріжжя. В міліції озвучили версію самогубства.

"В місті його знають як керівника Облспоживсоюзу. В політиці він завжди був у партіях, які при владі. Коли при Ющенку губернатором області призначили Євгена Червноненка, Пеклушенко відразу почав конфліктувати із новим головою. Потім Микола Азаров особисто призначив його на посаду голови облдержадміністрації", - розповів "Знай" місцевий житель Сергій.

Місцева жителька Ольга Юріївна пам'ятає, що Пеклушенко мав розкішну квартиру навпроти будівлі адміністрації. "На першому поверсі був найкращий в місті ресторан, а над ним мешкав Олександр із родиною. В мене подруга офіціанткою працює, то казала, що персонал намагався із ним не зв'язуватись. Раніше був нормальною людиною, а потім як підмінили. Не так принесли, не так стали, не так подивились. Ніколи не бачили, щоб людину так влада міняла", - каже городянка.

Матеріал по темі "Пеклушенко замовив моє вбивство" - активістка Євромайдану

Популярні новини зараз

200 гривень за сало, і нова ціна на соняшникову олію: улюблені продукти українців знову б'ють антирекорди, в чому причина

17-річний хлопець, який спалив прапор України, почув вирок суду: тепер юнак хоче в армію 

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Показати ще

"В Запорізькій області він тісно співпрацював із Анісімом. Це кримінальний авторитет, який зараз у розшуку. А раніше був "смотрящім" від Саші-стоматолога, сина Януковича. Раніше весь тіньовий бізнес віддавав криміналу 5 % прибутку, то за часів правління Януковича всі платили 13%. Тих, хто не погоджувався, вивозили в ліс, дехто зник назавжди. А згодом всі почали платити. В місті шуткували, що це єдина влада, яка "нагнула" всіх тіньовиків", - розповів нам підприємець Андрій.

Місцеві пов'язують самогубство екс-мера Мелітополя Сергія Вальтера та раптову смерть від серцевого нападу начальника мелітопольської міліції із тим, що Пеклушенко наклав на себе руки. "Вони були тісно пов'язані між собою. Один губернатор, другий за його часів – міській голова, а третій – силовик. Мелітополь – друге за значенням місто в області, там знаходиться важливий транспортний вузол, великі гроші йшли через туризм. І три смерті людей, які працювали в одній зв'язці і дуже багато знали, ще й померли в один період. Це дуже дивно. Також в області і досі великий вплив мають "регіонали" та "комуністи", чого вартий тільки галас навколо пам'ятника Леніну. А за проросійськими настроями Запорізька область іде третьою після Донецької та Луганської", - каже місцевий активіст 38-річний Олег.

Ще одна цікава деталь – саме в Запорізькому регіоні облаштувався олігарх Рінат Ахметов. Він перевів в область всі свої активи та компанії, основний офіс "Амстора" теж переїхав до міста.

"В нас ріелтори відразу ціни на оренду підняли, бо стільки донецьких! Тільки з "Амстору" майже двісті людей до нас працювати переїхали. Під моїм будинком, в якому тільки чотири поверхи, ночує вісім машин із "донецькими номерами". А Ахметов сюди перебрався. Поки, правда, свого житла не має, мешкає в готелі "Шератон". Але бачать його тут щодня. Виходить, що в день вбивства Пеклушенка він теж був у місті. І це дуже дивно", - говорить підприємець Галина Миколаївна.