У Міністерстві будівництва і комунальному господарсті РФ підготували законопроект відповідно, до якого занедбані могили використовуватимуть для повторного перезаховання.

Про це повідомляє газета Известия.

Автори закону пропонують, щоб у кожному регіоні Росії була комісія, яка розшукуватиме покинуті могили. Такими будуть вважатися лише ті, де немає надгробку, каплиці, склепа і тому подібне з інформацією про покійного, і немає доглядальника могили. Розраховують отримати близько 25 тисяч гектарів землі під нові поховання.

Останки з покинутих могил будуть викопувати та кремувати. Потім попіл з усіх мерців помістять в спільну могилу. На звільнене місце робитимуть нові поховання. Могили військових з цією метою використовуватися не будуть.

Відповідно до санітарних норм перепоховання можливе лише через 20 років на муніципальних та регіональних кладовищах.

Популярні новини зараз

Ані Лорак різко змінилася, тепер вона блондинка і схожа на дівчинку-підлітка: "Бойфренд не впізнає"

Колишня екскапітана Динамо Морозюка знайшла втіху в обіймах молодої красуні: "Довше за життя"

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Груди Слави Камінської ледь не вискочили з розкішної сукні: "Благородна краса"

Показати ще

"Ховати в одну і ту ж могилу можна не раніше, ніж через років 50. А інакше це знущання, навіть, коли могила занедбана. Багато людей просто не мають можливості доглядати за могилою. Це люди похилого віку, інваліди, ті, хто переїхав жити до іншого міста або, коли родичі поховані в селі, а туди вже не ходить транспорт чи ще якась причина. Коли вони приїдуть на могилу свого рідного померлого, а там вже чужа, от як це цій людині бути? Півстоліття для другого поховання більш-менш нормальний срок і відповідає етичним нормам. Зрозуміло, що людей помирає чимало і землі під кладовища не вистачає, така проблема є у кожній країні. Найкращий вихід — кремація. Але в Україні до цього методу рідко, хто вдається. Це суперечить християнським традиціям, та й самі українці сприймають це дивакувато. Вони ще до цього не готові. Кремація поширена в США та Європі. В Росії - лише у Пітері і Москві", - каже Михайло Панькович, власник ритуальної фірми.