В Америці розпочали будувати найбільший у світі вакуумний центр посмертної заморозки людей "Timeship". Як повідомляє видання Daily Mail , у центрі планують побудувати найбільше в світі кріосховище, розраховане на заморозку 50 000 людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАрхітектор кріогенетичного центру Стівен Валентайн називає свій проект "новим Ноєвим ковчегом", який перенесе людей в майбутнє. Він ще в 2010 році випустив книгу "Timeship: Архітектура безсмертя", в якій детально описав весь проект, включаючи символічне значення всіх частин будівлі і технічні деталі зберігання матеріалів.
Разом з ним Timeship проектували провідні інженери світу з урахуванням "кращих середньовічних і сучасних стратегій". Творці запевняють, що зможуть захистити довірений їм біоматеріал від будь-яких небезпек. Стівен Валентайн розповів, що Timeship буде повністю енергоавтономний. Енергопостачання буде підтримуватися за рахунок поновлюваних джерел - тепла землі і сонячної енергії, також запаси енергії будуть зберігати у вигляді рідкого азоту.
Будівництво центру Timeship розпочнеться найближчим часом на ділянці площею 150 гектарів недалеко від Комфорту в штаті Техас. Ідеологи проекту Білл Фалун і Сол Кент з компанії LEF планують вкласти в будівництво 375 мільйонів доларів.
Читайте також: Кияни через флеш-моб звернулися до мера
Людей давно зачаровує можливість безсмертя, хоч нам і здається, що ми змирилися з неминучістю смерті. Нові наукові відкриття дозволяють припустити, що і старість, і смерть можуть бути колись уповільнені або навіть усунені.
Людину вперше кріонували в 1967 році в США. Це був професор психології Джеймс Бедфорд, який помирав від раку нирок з метастазами в легені.
До недавна наукове співтовариство скептично ставилось до криогенних технологій. Проте, в лютому вченим з Массачусетського технологічного інституту вдалося розморозити мозок кролика, а потім відновити його до "стану, близького до ідеального".
Фонд збереження мозку (Brain Preservation Foundation) нагородив команду премією "Small Mammal Brain Preservation Prize".
Дослідники сподіваються, що коли-небудь цей експеримент вдасться повторити і з людським мозком.