Припущення про те, що біля подвійної зірки Альфа Центавра можуть існувати планети подібні нашій Землі висувалися вченими вже не раз. Але сьогодні у дослідників з'явилися нові докази.
Альфа Центавра - подвійна зірка, яка розташована від нашої планети на відстані 4,36 св. року. Систему складають два основні компоненти: зірки α Центавра А і α Центавра B, що за своїми характерстиками нагадують наше Сонце. Відповідно до існуючих розрахунків в систему входить червоний карлик Проксима Центавра. Вчені вважають, що він може розташовуватись до світила ближче всіх.

Дослідники неодноразово заявляли, що у системі, можливо, існує одна або декілька планет. Зараз же, після проведення комп'ютерного моделювання американськими астрономами, з'явилися нові докази цього припущення. За розрахунками неподалік від зірки α Центавра А може перебувати кілька землеподобних планет, на орбіті α Центавра B також можуть бути небесні тіла.

Читайте також: Дев'ята планета дійсно існує - астрофізики

Важливим є те, що екзопланети входять до так званої зони, де може існувати життя: тобто вони розташовуються на такій відстані від свого світила, за якої в території можливе життя. Варто підкреслити, що зона населення змінюється в залежності від типу зірки. Щодо системи Альфа Центавра, то тут планети, за висновками вчених, розташовуються на відстані не більше ніж дві астрономічні одиниці.