Вчені повідомляють про "важливий прорив" у пошуку ліків від хвороби Альцгеймера. Вони, за оптимістичним прогнозом, можуть з'явитися вже за п'ять років. Як стверджує видання Daily Express, випробування недорогого і поширеного препарату від діабету ліраглутид показало, що він здатен зупинити поширення хвороби мозку.

Науковці давно знали про зв'язок між діабетом 2-го типу і хворобою Альцгеймера. Їхній теперішній оптимізм базується на тому, що випробування жодних ліків досі не призводили до такого "сильного ефекту".

Як пише видання, деякі пацієнти протягом 26 тижнів отримували денну дозу у 1,8 мг препарату, а деякі - плацебо. Дослід надав "докази у принципі", що ліраглутид зупиняє прогрес хвороби Альцгеймера. Томографія показала, що препарат підтримує метаболізм мозку хворих. У тих, хто приймав плацебо, метаболізм погіршувався.

Читайте також: Знайшли ліки від раку підшлункової залози

Також виявилося, що препарат впливає на запалення, а це означає, що більше нейронів мозку здатні довше прожити. Після успіху науковців данського університету міста Орхус масштабні тести препарату почалися і в Британії.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 13 серпня: Арестович сказав правду про Київ, новий дефіцит солі, ганьбу Тарзана та погрози Медведєва АЕС Андрій Шевченко, легенда українського футболу, показав як в 44 роки виглядає його дружина - американська модель Головне за 12 серпня: порча на путіна від Курилової, шкідливі звички Приходько, Полякова в Криму, а білоруси погодилися на війну Легендарна суддя з "Танців з зірками" Катерина Кухар розповіла, як очистилася після детоксу: "Час повертатися"
Показати ще