Генетичні збої можуть провокувати спонтанні бажання прийти до холодильника вночі, вважають вчені. Є декілька способів боротися із проблемою "пізньої обжерливості".

"Гени харчування і сну - пов'язані. Коли один виходить з ладу, весь організм може постраждати, а деякі генні мутації відповідають за порушення біологічного годинника", - стверджують дослідники.

За їхніми словами, стрес - ще одна поширена проблема переїдання. Люди намагаються заспокоїтись, перекусивши чимось смачненьким, і, часто - шкідливим. Це веде до ожиріння, серцево-судиних хвороб і зниження імунітету.

Читайте також: 30 речей, які не можна робити після 30 років

Існує кілька способів подолати нічне бажання поїсти. Налагодити своє життя та уникати стресу - це, звісно, найперспективніший засіб. Проте є кілька практичних та швидких варіантів від дієтологів та психологів.

Популярні новини зараз
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
Показати ще

Якщо причина нічної зажерливості - нестача мінералів або вітамінів, треба урізноманітнити раціон або пропити курс вітамінів. Також, пропонують збільшити кількість білка зранку. Протеїни вранці допомагають активізувати зони контролю у мозку. Тобто ті, хто снідають яєшнею, часто більш дисципліновані у харчуванні. На вечерю рекомендують вживати страви із високим глікемічним індексом, щоб задовольнити "нічну тягу до їжі".

Психологічні причини долаються умінням відволікатися. Цікаво, але вгамувати помилкове бажання їсти допомагає переключення на малоприємні дії, наприклад, на прибирання. Дослідники також виявили, що охочим не їсти вночі варто відмовитись від вечірніх переглядів телевізора. Пізні посиденьки збивають біологічний годинник та провокує вживання продуктів у невідповідну пору доби.

Рекомендують спати мінімум сім годин на добу, лягати, вставати та їсти у один і той же час щодня. Такий комплекс заходів швидко усуне проблему.