Питання про дострокові вибори до Верховної Ради пов'язаний з катастрофічним падінням рейтингу Блоку Петра Порошенка, бо в уряді чітко розуміють, якщо ситуацію з соціальною політикою не поміняють, то рейтинг правлячої партії впаде до рівня Народного фронту і ймовірність дострокових виборів дуже висока. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Олексій Якубін.

На думку експерта, саме тому міністр соціальної політики Павло Розенко анонсував сьогодні підвищення пенсій для 60% пенсіонерів до 3000 гривень. Все це робиться для того, щоб спробувати хоча б заморозити падіння рейтингу і підготуватися до виборів.

Якубін також згадав вибори Віктора Януковича в 2004 році, коли він прямо перед виборами зробив доплати пенсіонерам. Імовірність того, що вибори пройдуть в кінці осені дуже висока, тому що для влади це набагато краще, ніж вибори навесні. Тому що навесні рейтинг у партії влади буде нижче, після важкої зими з новими тарифами, очевидно, що перемогу будуть торжествувати ті політичні сили, які зараз називають себе опозиційними.

"Насправді, для влади зараз найбажаніший варіант - не проводити ніяких дострокових виборів, але якщо питання постане категорично, так як протиріччя всередині коаліції наростає (між Народним фронтом і БПП, - Ред.), то влада зацікавлена ​​провести дострокові вибори якомога швидше", - зазначив Якубін.

"Крім того, в результаті довиборів до Ради, жоден із кандидатів від БПП із усіх округів не пройшов до парламенту, пройшли тільки самовисуванці, на яких зробила ставку влада, або представники опозиційних сил. Це говорить про те, що йти під прапорами влади вже зараз загрожує програшем", - додав політолог.

Популярні новини зараз
Доведеться викласти майже 41 000 гривень: водіїв попередили, коли звичайна перевірка прав може обернутися штрафом Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли" Яку фінансову допомогу українцям надають навесні 2023 року: гроші від трьох організацій Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Також Якубін зазначив, що багато українських політиків впевнені, що до виборів у США можна буде далі грати і затягувати питання прийняття або неприйняття Мінських угод і законів, які пов'язані з ними (закони про вибори, амністію, зміни до Конституції, - Ред.).

Читайте також: Українці масово проігнорували вибори

"Насправді це не зовсім вірно, тому що США надають певний тиск на наш уряд і президента в цих питаннях. Із боку Білого дому неодноразово звучали тези про те, що Барак Обама хотів би завершити свою каденцію з певним рішенням по Мінську. Тому ближче до осені Вашингтон має намір посилити тиск на президента Петра Порошенка в цьому питанні, який розуміє, що в разі внесення цих питань до парламенту, це означатиме повний розпад коаліції. При такій загальній ситуації питання про дострокові вибори восени варто зараз на порядку денному ", - підсумував О. Якубін.