Заява генерального прокурора Юрія Луценка про те, що видобуток бурштину слід легалізувати і всі виручені кошти направити до державної скарбниці, є правильним, тому що цей бізнес є потенційно законним, адже це не продаж наркотиків. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Руслан Бортник.

"Але з іншого боку, губернатор Рівненської області, де були затримані підозрювані у видобутку бурштину, є представником Радикальної партії, яка не схвалює дії нинішньої влади. І не виключено, що незабаром можуть з'явитися його показання, в яких фігуруватимуть такі прізвища, як Порошенко і Луценко. Природно нинішньої влади дуже б не хотілося, щоб це спливало назовні", - зазначив Р. Бортник.

"Тому Юрію Віталійовичу (Луценку, - Ред.), вигідніше декларувати легалізацію цього бурштинового бізнесу, який покривали його попередники, ніж шукати винних і тим більше афішувати їх імена. В ідеалі, крім легалізації, було б правильніше активізувати роботу державного підприємства, щоб сотні людей отримали роботу, добуваючи бурштин, при цьому платили податки і контролювали його видобуток. У найгіршому випадку, можна б було продати частину родовищ іноземним компаніям, які б точно охороняли місця видобутку і платили б податки в бюджет України. У будь-якому випадку, треба шукати неконфліктний спосіб вирішення "бурштинової" проблеми", - підсумував експерт.

Читайте також: Нелегальні копачі бурштину хочуть платити податки

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко впевнений, що видобуток бурштину місцевим населенням слід легалізувати і направити кошти в казну. Крім того, Луценко повідомив, що якщо затримані у справі про незаконний видобуток бурштину, які не є її організаторами, дадуть свідчення проти організаторів схеми, їм можуть зменшити терміни покарання.

Популярні новини зараз

На місяць економити 5 тисяч на опаленні: експерти знайшли спосіб скоротити витрати на комуналку

На шоу "Співають всі" помітили двійника Олега Винника: "Дуже гарний тембр"

Європейські платіжки за газ порівняли з українськими: "Ледь не залишаємося голодними...."

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Показати ще