Затримання "бурштинових" прокурорів не знизить обсяги його видобутку. Мало того - всі затримані відбудуться легким переляком. Це просто чергова спроба влади перерозподілити бізнес і вийти на переговори з людьми, контролюючими нелегальний видобуток бурштину. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Олексій Якубін.

За словами експерта, якщо говорити про незаконний видобуток бурштину, перш за все треба розуміти масштаби цієї колосальної проблеми, в якій брали участь тисячі людей, в тому числі і діти. Прибуток від видобутку бурштину, за оцінками ряду фахівців, становить десятки мільйонів доларів в день, все залежить від кількості помп, які використовуються в нелегальному видобутку. Крім того, в Україні немає промислових підприємств, які займаються законним видобутком бурштину.

"Нелегальний видобуток і збут українського бурштину набули розмаху міжнародного бізнесу. Його збували або в Китай, або на Близький Схід, де він користується шаленою популярністю. Вся ця система не могла існувати без прикриття з боку влади і місцевих структур, які були залучені в процес видобутку, логістики, вивезення за кордон та продажу", - зазначив О. Якубін.

Експерт зазначив, що з боку влади за останні два роки не було ніяких спроб вирішення цієї проблеми. А у тому, що саме зараз держава вирішила боротися з "бурштинової мафією", безпосередньо пов'язано зі спробою переділу сфери впливу з боку Києва - причому переділу на користь нового керівництва ГПУ. Це зайвий раз доводить той сумний факт, що і місцева влада, і поліція були причетні до тіньових схем нелегального видобутку і реалізації бурштину. Затримання "бурштинових" прокурорів не вплине на ці процеси жодним чином - це просто спроба розподілу бізнесу і спроба вийти на переговори з людьми, що контролюють нелегальний видобуток.

"Судовий процес в контексті "бурштинових"затриманих буде залежати від результату перерозподілу впливу і, швидше всього, заарештовані відбудуться штрафами і умовними вироками. ГПУ продемонструє, що, нарешті, почалася боротьба з цією справою, яка має великий резонанс в суспільстві. Але ті, хто безпосередньо керує всим процесом, відповідальності не понесуть", - підсумував експерт.

Популярні новини зараз

Білецький заявив, що Україна не зможе скористатися ізраїльською системою «Iron Dome»

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Читайте також: Нелегальні копачі бурштину хочуть платити податки

Як повідомлялося, Голосіївський районний суд Києва заарештував всіх п'ятьох раніше затриманих фігурантів "бурштинової справи" на Рівненщині.