Ті, хто проводить за кермом більше часу, важать більше і мають ширшу талію, ніж ті, хто їздить менше.

До таких висновків прийшли фахівці Інституту здоров'я та старіння з австралійського католицького університету, передає GoGetNews.info. Свої висновки вчені опублікували в журналі Preventive Medicine.

До участі в дослідженнях були залучені 2,8 тисячі автомобілістів з числа учасників австралійського національного проекту по боротьбі з ожирінням, діабетом, і просуванню здорового способу життя.

У ході досліджень вчені визначили індекс маси тіла (ІМТ) добровольців й окружність їх талії, а також виміряли рівень глюкози в плазмі крові піддослідних і проаналізували кардіо-метаболічні фактори ризику.

За їх висновками, водії, які щодня проводять за кермом 45 хвилин і менше, мають підвищений ІМТ на 25% рідше, ніж завзяті автомобілісти. Останні мають ІМТ на 0,8 вище норми. Це приблизно дорівнює 2,3 кілограма. Крім того, автомобілісти, які кожен день витрачають на їзду по годині і більше, мають талію на 1,5 сантиметра більшу ніж ті, хто проводить за кермом менше часу.

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Додаткова підтримка пенсіонерів: нова виплата 944 грн на місяць Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним" Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу
Показати ще

Читайте також: Водіння в нетверезому вигляді обійдеться в 6.66 мінімальних зарплат

З'ясувалося також, що у чоловіків зв'язок між вагою і часом, проведеним за кермом, виражений чіткіше, ніж у жінок.

Виходячи з результатів дослідження, представники ВООЗ радять людям, старшим 18 років, витрачати не менше 150 хвилин на тиждень на фізичні навантаження , тобто по 25 хвилин щодня. Корисними будуть біг, ходьба, велоспорт. Велосипед, до речі, може бути кращою і кориснішою альтернативою для поїздки на роботу, ніж автомобіль.