Суперечки навколо доречності військового параду на День Незалежності йдуть дуже запеклі. З одного боку, витрачати бюджетні гроші на парад в той час, як забезпечення солдатів на Донбасі все ще лежить на плечах волонтерів - це досить нерозумно. А з іншого - військовий парад може посприяти підняттю бойового духу. Волонтери, ветерани АТО вважають, що хлопці, які захищають Україну, гідні пройти в День Незалежності по головній вулиці країни. Портал "Знай.ua" зібрав всі військові паради, які проходили за останні 15 років в Україні - їх масштабність і масовість. Пропонуємо разом з нами згадати, як це було при різних президентах України.

Паради за Леоніда Кучми

Для початку потрібно зробити ремарку, що за президента Леоніда Кравчука паради не проводилися зовсім. Україна, відмовившись від ядерного статусу, намагалася показати всьому світу виключно мирний характер своєї державності.

У 1994 році, разом з початком президентства Леоніда Кучми, військові вперше взяли участь у святкуванні Дня Незалежності. Другий раз - через цілих чотири роки, в 1998 році. З тих пір паради на який час стали щорічними. Окремо варто відзначити грандіозний парад 24 серпня 2001 року, коли відзначали десять років незалежності. Вулицями Києва вперше проїхало більше 300 одиниць бронетехніки, а в небо піднялись військові літаки. З високої трибуни за цим всім спостерігали три президента. Крім Кучми, подивитися на парад приїхали Володимир Путін і президент Македонії Борис Трайковський.

Паради наступних трьох років були набагато скромніші: без бронетехніки і авіації.

Популярні новини зараз

Прощавайте, пакети для пакетів: Україна відмовилася від пластикових кульочків - озвучено розміри штрафів

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Slavia відверто зізналася, що відчуває до Дзідзьо після розлучення: "Михайлові не дуже сподобалося"

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Показати ще

Паради за Віктора Ющенка

Очевидно, Ющенко не був любителем військових парадів, так як в 2005-2007 роках парадів, як таких, не було, тільки військовий оркестр. Зате в 2008-му, як тільки міністром оборони став Юрій Єхануров, було проведено наймасштабніший парад за 7 років. Знову в небі летіли "Українські соколи", а по вулицях Києва їхали танки і бронетранспортери. Аналогічний парад був проведений і в 2009 році.

Паради за Віктора Януковича

Не проводилися. Не дивлячись на те, що щорічно Міністерство оборони просило з бюджету кошти на військовий парад на честь Дня Незалежності, воно отримувало відмову. Мотивувалося це тим, що в країні криза і грошей немає. Наскільки це були справедливі слова, зараз вже важко судити. З одного боку, криза, звичайно, була. Але з іншого, причини відсутності військових парадів могли бути і чисто політичними.

Зате чимало грошей витрачалося на різноманітні фестивалі, паради вишиванок та інші розважальні заходи до Дня Незалежності. Аби без військових і техніки.

Паради за Петра Порошенка

Разом з втечею Януковича та початком президентства Петра Порошенка, паради поновилися. Правда, тепер їх доречність опинилася під питанням з інших причин. В Україні почалася справжня війна, і стало незрозуміло, наскільки доречно демонструвати озброєння в мирному Києві, коли воно б знадобилося на Донбасі.

Був знайдений компроміс. У параді 2014 прийняла участь бронетехніка, яка відразу після параду вирушила в АТО. Окремою колоною йшли добровольці з батальйону "Айдар". Аналогічним чином поступили і в 2015 році.