Переселенцям з Донбасу дуже складно домогтися поновлення соціальних виплат в судовому порядку. Якщо переселенець після реєстрації у відповідному органі не влаштовується на роботу, то йому припиняють соцвиплати, і в наступні шість місяців відновити їх неможливо. Про це заявила координатор правового спрямування "Схід-СОС" Олена Луньова. Вона зазначила, що така норма суперечить букві закону, адже не можна карати людину за те, що вона не працює.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"В управліннях праці та соцзахисту графік прийому дозволяє переселенцям подавати документи. Проте, в деяких населених пунктах переселенців не приймають в певні дні. Це ускладнює їхнє життя. З тисяч заяв, поданих в управління праці та соцзахисту, розглядаються в десятки разів менше. Все залежить від того, яка кількість переселенців живе в регіоні", - повідомляє Луньова в інтерв'ю на Громадське.Радіо.
Волонтер заявила, що вона є членом робочої групи, яка спробує ліквідувати норму, яка позбавляє переселенця соцвиплат за відсутність працевлаштування. Багато переселенців відмовляються звертатися до суду з метою оскарження рішення про припинення соціальних виплат, тому що все-таки знайшли роботу, і їм не вистачає часу сходити до держоргану.
"Знай.ua" повідомляв, що переселенців з окупованих Криму і Донбасу змусять платити податок за кинуту на непідконтрольних Києву територіях нерухомість.