Із роками людині здається, що час минає набагато швидше, ніж у дитинстві та юності. Виявляється, це – не вигадка, і подібне явище має цілком обгрунтоване наукове пояснення.

На думку вчених Джеймса Бродвея та Брітні Сендовал з Каліфорнійського університету, чим менше спогадів, тим швидше пролітає перед внутрішнім поглядом прожите життя, пише "Популярна механіка".

Експерти пояснили, що людина сприймає час двома способами. Перший - перспективний, коли час оцінюється до події, що повинна відбутися в майбутньому. Другий – ретроспективний. На відчуття часу так само впливає те, чим людина зайнята у цей проміжок і що відчуває. Будь-яке нове заняття прискорює сприйняття часу в момент вчинення дії, але в ретроспективі час, витрачений на нього, буде здаватися довшим.

Читайте також: Створили годинник, який відраховує час до смерті

Причина цього явища полягає в тому, що мозок людини "записує" тільки нові події, а не ті, що повторюються. Судження про минуле ґрунтується на кількості нових спогадів. Чим більше нового індивідуум встигне зробити у відпустці, тим довшим він буде йому здаватися потім.

Популярні новини зараз
Кінець війни в Україні до 31 грудня 2025 року: найпотужніший прогноз, який змінює все Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні Позбавлять відстрочки від мобілізації: Кабмін змінив умови для бронювання Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Цей же феномен пояснює, чому час так тягнеться в дитинстві. Найбільше відкриттів про навколишній світ і про себе люди роблять саме у дитинстві і ранній юності, тому в ретроспективі мозку здається, що тоді все було дуже довго. Уповільнити перебіг часу можна, отримавши нові враження, знайомлячись з новими людьми, здобувати нові навички.