Цього місяця вартість тарифів піднімуть майже всі мобільні оператори на українському ринку. Переглянуть ціни мережі Vodafone і "Київстар". Life після ребрендингу на Lifecell у кінці січня також оголосили про зміну тарифних планів у бік збільшення.

У представництвах мобільних мереж підвищення вартості послуг пов'язують зі збільшенням зборів за використання радіочастот, а також із подорожчанням долара. Мовляв, обладнання вони замовляють за кордоном за валюту.

Відтепер, обслуговування найдешевших тарифних планів коштуватиме не менше 60 грн у місяць. Для користувачів, які переважно приймають дзвінки, не використовують мобільного інтернету, ММС і здійснюють дзвінки переважно в одній мережі можна знайти тарифний план за 35-40 грн.

"Зрозуміло, що все обладнання мобільних операторів іноземне і його потрібно обслуговувати. Також слід враховувати той фактор, що територія нашої країни дуже велика в порівнянні із іншими європейськими державами. Через це треба більше ретрансляторів і більше фахівців для обслуговування обладнання. Проте й користувачів у нас в рази більше, ніж у Польші, Литві, Австрії, наприклад", - говорить "Знай" Володимир Марченко, економіст компанії AFS.

За його словами, синхронне підвищення цін на послуги всіма операторами має перевірити Антимонопольний комітет.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

Тоня Матвієнко розповіла про стосунки Арсена Мірзояна із її старшою донькою: "Їй тоді було 12-13 років…"

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Показати ще

"Це може бути таємна домовленість між мережами. Чесно кажучи, жодна з них за останні 2 роки не покращила якість свого обслуговування. У центрі України є цілі райони, де мобільний зв'язок працює із перебоями. Деякі оператори не дають якісного сигналу навіть в центрі Києва. Тому їхні розмови про заміну обладнання сприймати серйозно не варто. Думаю, у цьому випадку спрацювала інша причина. Українці минулоріч стали економити на розмовах по телефону. Більше користуються Skype, замість СМС – Viber. І власники мобільних мереж, які звикли до надприбутків, отримують менше грошей. Ось вони й вирішили виправити ситуацію", - пояснює фахівець.

Читайте також 5 безкоштовних способів скоротити витрати пального на авто

На думку економіста, підвищення цін монополістами у теперішній економічній ситуації варто карати штрафами розміром у 3-5% річної виручки.

"Очевидно, в Кабміні не розуміють, що штучне підвищення цін на послуги знецінює гривню. З цим треба боротися дуже жорстко. Адже вже рік, як прагнучи фантастичних надприбутків, на українцях наживаються оператори ринку АЗС, мережі супермаркетів, а тепер ще й мобільні оператори. Ціни в магазинах, на заправках і вартість зв'язку формують суму споживчого кошика кожного українця. Чим він дорожчий, тим більше дешевшатиме гривня", - каже Володимир Марченко.

Нагадаємо, що за останні півроку дві крупні мережі мобільних операторів провели ребрендинг у зв'язку зі зміною умов роботи й зімни частки акцій в основних інвесторів. МТС тепер має назву Vodafone, Life – Lifecell.