В уряді України закликають людей не брати участі в акціях зі збору пластмасових кришечок під назвою "На протези", бо протезів для поранених воїнів з них не виготовляють. Про це пише ВВС-Україна.

"Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо б гроші від переробки цих кришечок спрямовувались на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів", - сказано в повідомленні на сайті Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Читайте також: Українські протезисти вперше зробили "руку" із сенсорними датчиками (відео)

Там пояснюють, що пластик, з яких зроблено кришечки, не достатньо міцний, щоб робити з нього протези. Їх виготовляють з металу і карбонових матеріалів.

В той же час, на сайті фонду "Овес" - одного з тих, що займаються збором кришечок, написано, що зібраний пластик не йде на виготовлення протезів, а здається на переробку, а зібрані за це пожертви передаються на виготовлення протезів для бійців АТО.

Популярні новини зараз
Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми
Показати ще

"У зібраного використаного пластика застосування одне - переробка. Збір використаного пластика і здача його на переробку використовуються як спосіб збору пожертв у багатьох країнах світу. Благодійна організація, що ініціює таку акцію, декларує, на яку саме допомогу будуть скеровані кошти, виручені від переробки. Такі акції проводяться у Польщі, Туреччині, Португалії...", - говориться на сайті.

Цікаво: одна кришечка важить близько трьох грамів. Щоб назбирати на один протез, потрібно, за словами засновника фонду "ОВЕС" Тетяни Руденко, не менш тонни кришечок. Зараз зібрано вже більше тонни, але виручено менше 10 тисяч гривень і на протез цієї суми не вистачає.

Раніше на прес-конференції організатори акції повідомляли, протези коштують близько 6 тисяч євро. Тобто, і двох тонн сировини на покупку протеза, швидше за все, не вистачить.