Британські дослідники прийшли до висновку, що купувати лише свіжі овочі та фрукти не завжди корисніше для здоров'я. Деколи набагато корисніше купити заморожені дари природи, вважають фахівці.

Вчені Центру з інновацій продуктів харчування при Університеті Халлама в Шеффілді провели дослідженя, яке показало, що купувати заморожені овочі та фрукти в супермаркетах вигідніше для здоров'я, оскільки в замороженій городині зберігається більше необхідних організму мікроелементів, вітамінів і мінералів.

Дослідники зазначили, що перед тим, як потрапити на стіл споживача, магазинні фрукти та овочі встигають втратити більшу частину своїх корисних елементів, адже їхній шлях від городу до столу деколи займає кілька днів, а то і тижнів.

Читайте також: Супермаркети Німеччини вирощують овочі прямо в торгових залах (фото)

Для прикладу дослідники взяли зелений горошок. Цей овоч вважається одним із важливих для харчування продуктом, оскільки є джерелом таких необхідних організму вітамінів і білка. За словами експертів, зелений горошок втрачає 77% вітаміну С за перші сім днів зберігання, в той час як в замороженому вигляді утримує високий рівень вітаміну довгий час.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Зроблені дослідниками розрахунки показують, що в замороженому зеленому горщику і бобах на високому рівні зберігається бета-каротин, який трансформується в організмі людини на вітамін А. А от свіжі продукти не відрізнялися аналогічними властивостями.

"Ми повинні офіційно спростувати твердження про те, що "свіжа" їжа, нібито, завжди корисніша мороженої. Морожені продукти несуть користь для здоров'я, а в деяких випадках вони перевершують свіжі ", - прокоментували дослідники отримані результати.

Фахівці зазначають, що це перш за все, стосується продукції з торгових мереж, де передбачений тривалий термін зберігання.