"Ми вже готові їхати на Хрещатик і пустити їм там клаптики по закуточках!", − шестидесятирічну Тамару Василівну, жительку масиву Осокорки, трясе від обурення. Вона вже вчетверте за останній місяць виходить на суботники, які влаштовують місцеві жителі для прибирання навколо одного з озер біля проспекту Бажана.

Комунальні служби,, як пишуть kyiv.comments.ua, жодного разу не приєдналися до активістів.

"Та ми вже нічого від них і не чекаємо, − розповідає Павло, який живе на вулиці Срібнокільській. − Ви просто подивіться, до якого стану довели цю ділянку. Качине озеро поруч вже знищили на замовлення забудовника, а тут до такого ж результату приведе звичайна лінь і дурість".

Читайте також: У Києві ведеться 200 незаконних забудов

Навколо водойми снують дітлахи, які збирають дрібне сміття у пластикові пакети. Їхні батьки уносять звідси більш важкі предмети − здається, біля озера було прийнято залишати відходи ремонтів і будівництв. Сьогодні тут зібралося вже кілька сотень людей − хоча починалося все з того, як на початку травня на прибирання території вийшли двадцять жителів Осокорків.

Популярні новини зараз
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Гороскоп на тиждень 14-20 липня для всіх знаків Зодіаку: потужний план Риб, тривога Раків та війна Скорпіонів Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші
Показати ще

"Я живу з онуками, де їм гуляти? Всі двори - це кам`яні мішки. Поруч гримить дорога. А природу перетворюють на звалище! Ми просто стали боятися сюди заходити − ножі, шприци, якась хімія. Ще хімічної атаки нам не вистачало! Комунальників вмовляли – ну зробіть же навколо озера невеликий парк. Побудуйте нормальні доріжки, дитячий майданчик. Нічого! Нам тут обіцяли сквер біля Бажана висадити − мало того, що він там абсолютно не потрібен, так і його за рік не зробили", − скаржиться Тамара Василівна.

Оскільки за останній місяць міська влада ніяк не відреагувала на ситуацію навколо озера, мешканці Осокорків почали самостійно шукати кошти на будівництво паркової зони. Точніше, звернулися до підприємців, які працюють у мікрорайоні і могли б взяти фінансову участь в цій справі.

Мова йде про найбільші місцеві торгівельні центри ("Аладін", "Аркадія", "Білла", "Сільпо", Silver), а також АЗС КЛО, що працює неподалеку, піццерію "Містер Кет", девелопера "Скай-Буд" і навіть найближчий мормонський храм.

Зокрема, "Скай-Буд" кілька років тому оголосив про будівництво неподалік торгівельного проекту, створеного за правилами сучасної урбаністики. Однак через протистояння власників МАФів, що стоять біля станції метро "Осокорки", на будмайданчик був здійснений ряд нападів. Хоча на громадських слуханнях мешканці мікрорайону висловилися якраз за упорядкування торгівлі біля метро і будівництво двоповерхового центру із зеленим майданчиком на даху замість хаотично наліплених кіосків. Оскільки всі документи "Скай-Буда" на будівництво згодом були підтверджені, а його намір працювати в мікрорайоні залишився у силі, жителі Осокорків запропонували компанії взяти участь у збереженні озера.

Нагадаємо, МАФи – дуже болюча тема на Осокорках. Так, у 2014 році кіоски біля станції метро з'явились буквально впродовж однієї ночі. Згодом частину з них знесли через відсутність договорів оренди та порушення правил пожежної безпеки. Та проблему не вирішили – навіть після масштабної пожежі біля станції "Позняки", де повністю згоріли кіоски, вони незабаром почали з'являтися знову. Ймовірно, МАФи теж долучаються до перетворення території навколо озера на смітник. Як кажуть у столиці останні кілька років, МАФія безсмертна…

Читайте також: У Києві знищують унікальний археологічний комплекс

Конкретну суму на облаштування скверу активісти не встановлюють − кажуть, скільки зможуть зібрати, стільки й пустять у справу.

"Бачили, що у Львові на звалищі діється? У нас тут життя не набагато краще. Зі станції аерації запахи доносяться відповідні. А звалища просто на порожньому місці влаштовують. Культурну столицю України тепер асоціюють із смітником. Ну а в нас такої краси, як у Львові, і не було, похвалитися нічим. Нам хоча б у чистоті все тримати", − каже Павло і знову одягає будівельні рукавиці. Його вже чекають на березі − під час нашої розмови з озера витягли проржавілу пивну бочку.