Місія космічного апарату "Розетта" завершилася. Сьогодні о 13:39 за київським часом зонд "Розетта" Європейського космічного агентства торкнувся поверхні комети Чурюмова – Герасименко. Офіційне підтвердження прийшло о 14:19. Оскільки комета знаходиться у п'ять разів далі від Землі, інформація від комети до нашої планети йшла 40хв.

Апарат поступово знизився щодо комети, після чого відбулося контрольоване зіткнення з поверхнею. Швидкість зближення склала всього 0,5 м / с, повідомляє rosetta.

Після того, як зонд приземлився на комету, він і був вимкнений назавжди.

Рішення про посадку апарату на комету Чурюмова-Герасименко Європейське космічне агентство прийняло в 2014 році, після консультації з науковою командою місії. Поступово "Розетта" віддаляється від Сонця разом з 67 / P, і енергії, виробленої її сонячними батареями, не вистачає для роботи зонда. Кілька років тому вчені впоралися з цією проблемою, перевівши апарат в режим гібернації. Однак, за словами вчених, нову гібернацію "Розетта" може не пережити.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Разом з тим, при посадці фізики провели вимірювання, які були неможливі раніше.

Всього "Розетта" провела на орбіті комети Чурюмова - Герасименко більше двох років - майже третина від повного циклу небесного тіла (6 років і 7 місяців).

За цей час апарат зібрав величезний масив наукових даних про склад газової оболонки комети, її морфологію, геологію і внутрішню будову. Так, вчені з'ясували, що комета є ровесницею Сонячної системи, а значить зберігає в собі інформацію про те, в яких умовах виникали планети. Крім того, вдалося спростувати гіпотезу, згідно з якою вода на Землі виникла завдяки кометам - ізотопний склад водного льоду на Чурюмова - Герасименко помітно відрізняється від земного.

Завдяки "Розетті" людство зробило першу посадку на комету - 12 листопада на поверхню 67P опустився модуль "Філи". Також сама "Розетта" стала першим апаратом, який вийшов на колокометную орбіту. Всього місія тривала близько 12 років.

Як повідомляв сайт Знай.ua, космічний зонд "Розетта" виявив велику кількість кисню в атмосфері комети Чурюмова - Герасименко.