Олександр Горбунов - автор постанови про перейменування міста Кіровоград на Кропивницький, із чим більшість жителів не були згодні. Тим часом справжній «кропівнічанін» працює у Києві. За неповні 10 років він встиг змінити 8 керівних посад. Нардеп любить всіляко піарити себе, зараховуючи різні заслуги. Читайте про це в його досьє. Дізнайтеся, що він забув вказати у декларації, але не забув зробити для своєї дружини? Тут немає позитивних ефектів, про які так любить говорити нардеп. А вся правда про нього без прикрас.

Біографія

Народився 13 лютого 1969 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Земляного Півня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 50 років.

Партія: «Народний фронт».

Захоплення: велоспорт, у дитинстві - футбол, потім - карате, музика, гра на гітарі.

Олександр Горбунов - той депутат-політик, який «забув» внести до е-декларації транспортний засіб вартістю понад 2,5 млн. грн. Представник «Народного фронту» не повідомив НАПК про зміни, що були пов'язані із продажем парламентарієм однієї машини та купівлею іншої.

За даними ЗМІ, Національним агентством із питань запобігання корупції було направлено до суду 2 адмінпротоколи щодо наявних порушень. Народний депутат вирішив приховати інформацію про те, що продав авто за більш ніж 1,5 млн. грн. Та купив іншу, нову машину, за 2 млн. 609 тис. 100 грн.

Олександр Горбунов

Через те, що він не повідомив агентству про придбання транспортного засобу у відведений законом термін, його зобов'язали заповнити е-декларацію у 10-денний термін. І заплатити штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але у тому ж році, коли він забувся задекларувати продаж/купівлю авта, він провів коштом держави ремонтні роботи дороги біля ресторану, що належить його дружині.

Лобіюючи в уряді ремонт доріг у Кропивницькому, чомусь за «випадковістю» до списку потрапили вулиці, розташовані поруч із рестораном його дружини (тепер уже колишньої). Виділена із держбюджету сума на ремонт доріг - 6 млн. грн. Причому, спочатку в списку вулиць були інші назви, які в останній момент чомусь змінилися...

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Кропивницький (у минулому - Кіровоград).

Сімейний стан: розлучений. Колишня дружина - Людмила Горбунова. Діти: син Олександр. Навчався у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

Освіта

Сам Олександр Горбунов навчався у двох школах. Спочатку у восьмирічній 33-тій (мікрорайон Арнаутово). Потім перейшов до середньої школи №5 (нині - гімназія Т. Шевченка).

У 28 років вступив до Кіровоградського державного технічного університету. Через 5 років отримав кваліфікацію «фахівця із менеджменту організацій».

Паралельно навчався у Кіровоградському відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна». Отримана кваліфікація - «юрист». Як йому вдавалося поєднувати навчання у двох університетах, - невідомо.

Але факти його автобіографії свідчать про те, що Олександр Володимирович із 1997 по 2003 рр. навчався у технічному університеті. А з 1998 по 2001 рр. - у відкритому міжнародному.

Після закінчення технічного університету (2003-2004 рр.) отримав кваліфікацію «Магістр менеджменту організацій».

Кар'єра і бізнес

Перші гроші, які заробив самостійно, - після 5-го класу. Підробляв у колгоспі «Україна», що в Черняхівці неподалік від Кіровограду (тепер - Кропивницький). Тут майбутній нардеп полов бур'яни.

Згодом працював трохи у сфері освіти. Його раптом захопив лайф-коучинг. Був командиром спортивно-трудового табору в школі №5. У 17 років, після закінчення школи, збирав вироби із деревини.

Олександр Горбунов

Така позитивна автобіографія у нашого героя: навчався у двох університетах, та ще й одночасно працював у Кіровоградському виробничому швейному об'єднанні. А потім з 1987 по 1989 рр. служив у армії. Після чого став раптом тренером-викладачем із рукопашного бою ВПО «Віон». А через рік уже керував цим військово-патріотичним об'єднанням.

У 1991-му раптом стає директором малого держпідприємства «Центр фізичного та духовного вдосконалення «Цунамі». І буквально через рік обіймає посаду директора в.д. Кіровоградського відділення Фонду соцадаптації молоді України.

Наступні 4 роки - заступник директора із зовнішньоекономічних зв'язків фірми «Смальта». Потім посади змінює, як рукавички: пропрацювавши всього 9 місяців комерційним директором ТОВ «С.С.Ж.», займає аналогічну посаду на ВКФ «Ельва». Щоправда, пропрацював тут ще на місяць менше.

А потім цілих 3 роки очолював ПП «Сенс-Агро». Далі - ТОВ «Фірму «СД ЛТД».

Народний депутат України з 2014-го року.

Компромат і чутки

Як і у своїй автобіографії, так і на нарадах, нардеп завжди звітував, намагаючись «замкнути на собі» виключно позитивні ефекти. Деколи справа навіть доходила до казусів. «Майстер позитивних звітів» одного разу перегнув палицю.

Адже у слайд-шоу, що офіційно демонстрували на екрані плюси його роботи та міської влади, які ведуться за рахунок міськбюджету, раптом з'явилися фото ремонту полтавського моста, до якого Кіровоградська область та Олександр Горбунов узагалі не мають ніякого відношення...

Згідно з даними кіровоградського видання «Україна-Центр», у 2018-му році депутат міськради Кропивницького Михайло Демченко раптом розгорнув перед аудиторією, де відбувався публічний звіт нашого героя, плакат із написом: «Він пише для нас закони, а сам тупцюється по ним». У відповідь на на злодію проти нього троє невідомих (двоє із них були у камуфляжній формі) тут же вивели М. Демченка із зали.

Говорячи про ремонт доріг біля ресторану тепер уже екс-дружини нардепа, варто відзначити, що в Кропивницькому (Кіровограді) багато хто знає про те, що будівлі та споруди ресторану «Тиха гавань» знаходяться на березі річки Сугоклея, у зоні комунального Парку Перемоги міста.

Олександр Горбунов

Капітальне будівництво ресторану розгорнулося буквально в 100 метрах від водоохоронної зони. Приватизація земельних наділів у парку раз позраз хвилювала жителів міста. Під час засідань міськради неодноразово піднімалося питання щодо ресторану, який знаходиться у рекреаційній зоні Кропивницького. Однак для народного депутата Олександра Горбунова закон не писаний.

До речі, він - один із 59-ти народних обранців, які скаржилися до Конституційного суду. Усі вони були не згодні із кримінальним переслідуванням за незаконне збагачення. Про це повідомляє Politeka.

Хоча це й було однією із обов'язкових умов щодо надання нашій країні безвіза, суд скасував покарання за незаконне збагачення. Нардеп із Кропивницького говорив про те, що за цією статтею до відповідальності так нікого й не притягли.

За словами нардепа у інтерв'ю виданню «Утренний город», він - «однозначно кропівнічанін, який працює у Києві». Наш герой дуже любить публічно розповідати про свої досягнення. А ось критику не дуже сприймає.

Піар для нього - узагалі особливо важлива тема. Так, наприклад, на прес-конференції, присвяченій національному фестивалю мистецтв «Кропивницький», він відмінно пропіарився, розповідаючи, що жителі міста повинні бути вдячні саме йому.

Щоправда, у дійсності фінанси в розмірі 7 млн. грн. надходили із держбюджету. На рекламу взагалі тоді витратили величезну суму грошей - 900 тис. грн. Але ж не з власної ж кишені...

Між іншим, у високоповажного кропівнічаніна Олександра Володимировича був конфлікт із каналом ТТВ і газетою «Наше місто і село». Нардеп судився, але публічно заявляв про те, що не з журналістами. За його словами, «за неправду потрібно відповідати». Нібито ці видання розміщували про нього неправдиву інформацію. І робилося це під замовлення. Ось такий «креатив» від нардепа.

У 2018 році відкриті джерела також повідомляли, що в Кропивницькому на залучення та реалізацію субвенцій активно презентує свою роботу народний депутат із «Народного фронту» Олександр Горбунов, який працює в Бюджетному комітеті Верховної Ради.

Олександр Горбунов

У Кропивницькому субвенцію, яку привертав нардеп, стабільно освоювали дві фірми. Підряди із ремонту установ освоювали ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс» та ТОВ «Укральянсгруп». Причетні до них - партійці («Батьківщина» та «Народний фронт»).

За інформацією публічного модуля аналітики ProZorro, на ремонті педуніверситету «Укральянсгруп» заробив 4 млн. 400 тис. грн., «Кіровоградський будівельний альянс» освоїв підрядів на іншому об'єкті на суму понад 100 млн. грн.

Редакція Kypur повідомляла, що не стверджує, ніби на освоєння зазначених підрядів діє корупційна складова. А тільки вказує на тенденцію та своєрідну «закріпленість» за багатьма представниками із партій «Батьківщина» та «Народний фронт» саме цих фірм.

До речі, згідно із даними декларації 2018 року, у нашого героя 460 тис. доларів готівкою. Із об'єктів незавершеного будівництва - цілий елінг площею 581,44 кв. м. Крім цього, у його власності - два комплекси в Кропивницькомувеликих площ - 314,10 та 493,4 кв. м. У рідному місті у нього також є житловий будинок на 170,4 квадрати. І житло на 355,1 м², яке знаходиться в іншому праві користування.

У його власності - кілька земельних ділянок. Тут також варто згадати про його забудькуватість у декларації, про що ми писали на самому початку, коли у результаті НАБУ направило до суду 2 адмінпротоколи. Після чого в наступному році Олександр Володимирович дописав у декларації авто вартістю понад 2,5 млн. грн.

Окрема тема - історія перейменування міста, до якого нардеп має саме пряме відношення. Адже найбільше голосів у опитуванні набрав варіант «Єлисаветград». Цікаво, що раніше, 14 квітня 2015 року, в ефір Кіровоградського інтернет-телебачення виходив сюжет, де Андрій Богданович говорив про необхідність перейменовувати Кіровоград.

Тільки на питання щодо назви обласного центру Олександр Горбунов сказав, що над цим потрібно подумати. Та його думка - Єлисаветград. За словами любителя із внесення правок до Закону, це «стара, історична, зрозуміла всім назва».

Але, не дивлячись на те, що у інтерв'ю першому заступнику гендиректора Кіровоградської обласної телерадіокомпанії Андрію Богдановичу він говорив одне, насправді підготував законопроект про заборону назви «Єлисаветград», як хотіли перейменувати місто більшість жителів. Про те, що народний обранець, який був проти Єлисаветграда, а раніше мав протилежну думку, писали відкриті джерела.

Фотографії

Олександр Горбунов

Олександр Горбунов

Олександр Горбунов

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 2 тис. 916 осіб.