Дізнайтеся: на чий політичний імідж Вадим Лозовий працює? Хто опинився при владі на Хмельниччині? А хто продовжує впливати на політичні розклади Хмельницької області? Дізнайтеся, як відбувалося представлення Вадима Лозового на посаду губернатора, і як він осоромився?

Біографія

Народився 30 січня 1971 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Нинішній глава Хмельницької облдержадміністрації - екс-заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр К». У минулому він - директор київського гіпермаркету «Епіцентру К», керівник депутатської фракції «За конкретні справи». Згодом - представник обласної ради від цієї партії.

На посаді губернатора Хмельниччини Вадим Лозовий став послідовником Олександра Корнійчука. Коли екс-глава заявив, що йде у відставку, причину такого рішення не повідомив. За даними ЗМІ, в 2016 році Олександр Олександрович, який після відставки залишився в «орбіті» президента, задекларував 15 млн. гривень заощаджень і допомогу із... безробіття.

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Схоже, Київ робить ставку на місцеву "еліту", що має серйозний вплив у регіоні. Щоправда, коли на представленні на посаду Вадим Миколайович попросив слова, то осоромився. Виявилося, що Петру Олексійовичу не сподобалося, як його новий підлеглий читав свою промову з папірця.

Президент поклав свою долоню на руку нового глави і сказав з цього приводу: «У мене прохання: президент виступ не читав». У залі всі тут же голосно засміялися. Петро Олексійович забрав кілька надрукованих листків, демонструючи залу: «Погляньте, скільки мені тут написали!» І відклав стос у бік. Присутні в залі чиновники довго аплодували главі держави.

Після цього осоромлений голова Хмельницької ОДА, який сидів буквально нерухомо, поки Петро Порошенко казав свою промову, урочистим тоном промовив: «Я чітко усвідомлюю відповідальність, яка сьогодні на мене лягла. Я впевнений, що разом із депутатським корпусом обласної ради, що з вашою командою і всіма тими людьми, яким сьогодні не байдужа доля Хмельниччини, ми будемо досягати кращих показників. Хмельницька область стане кращою, якщо ми створимо єдину потужну команду, якщо ми разом будемо працювати на результат, то ми його досягнемо...» І вже після цього президент сказав поблажливо: «Успіх Вадима - це успіх громади, області та України».

А тепер давайте згадаємо, як новопризначений голова Хмельницької ОДА в 2015 році потрапив до Хмельницької облради. І дізнаємося, що вніс у декларацію новий керівник Хмельниччини: як він живе і які його матеріальні статки?

Сім'я

Родом із Києва. Сімейний стан: одружений. Сім'я: дружина Олена Петрівна. Її місце роботи - ТОВ "Епіцентр К". Діти: дві доньки Діана і Вероніка.

Освіта

Тільки в 36 років отримав вищу освіту за спеціальністю «економіка і право». Він закінчив магістратуру Українського держуніверситету харчових технологій в столиці в 2007 році.

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Кар'єра і бізнес

У 23 роки починає свою трудову діяльність. Що робив 6 років після закінчення школи - невідомо. Його трудова біографія починається в 1994 році з посади товарознавця. Відомо, що пропрацював на підприємстві «Фірма Сантехніка» чотири роки. Після чого очолив її. Протягом шести років був директором цього закритого акціонерного товариства.

Наступні три роки - комерційний директор «Цермет АГС». Можна просто позаздрити такому стрімкому кар'єрному зростанню: без вищої освіти і взагалі - без будь-якої, крім середньої, займає керівні посади.

У 2007 році, після закінчення магістратури, - комерційний директор ТОВ «Сенс К». Після кількох місяців роботи в цій організації, займає пост директора гіпермаркету ТОВ «Епіцентр К» №4 в столиці.

Через рік - провідна посада в магазині №5. З 2009 по 2011 рр. очолює гіпермаркет ТОВ «Епіцентр К» №6. Потім - керуючий директор цієї мережі будівельно-господарських гіпермаркетів в Україні. До 2015 року - в.о. регіонального директора ТОВ «Епіцентр К».

Політичною діяльністю починає займатися з листопада 2015 року. У 44 роки стає депутатом Хмельницької облради від партії «За конкретні справи». Він балотувався в 54-ому окрузі, до якого входить Летичівський район. Через два роки Вадим Миколайович Лозовій - голова депутатської фракції партії «За конкретні справи» в Хмельницькій обласній раді.

Після того, як потрапив від депутатської партії «За конкретні справи» в обласну раду, очолив постійну комісію з питань економічного розвитку, енергетики, підприємництва, промисловості, транспорту та зв'язку. До речі, Олександр Герега, який разом із дружиною Галиною є співвласником мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр», - співголова політичної партії «За конкретні справи».

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Вадим Лозовий продемонстрував свій кар'єрний зліт 19 травня 2018 року, коли Петро Порошенко призначив його головою Хмельницької обласної державної адміністрації. Через чотири місяці після подання до посади, він відзвітував про те, як успішно ремонтуються дороги, про доступність медицини та якісну освіту, відкритість влади та боротьбу з корупцією.

Дивлячись на позитивні тенденції в звітах українських губернаторів, може здатися, що у нас в країні все райдужно та відмінно. Але чи так все насправді? І чим незадоволені аграрії Хмельниччини?

Компромат і чутки

Коли в 2017-му Вадим Лозовий змінив на посаді керівника фракції «За конкретні справи» Неонілу Андрейчук, вона перейшла працювати на посаду першого заступника голови обласної ради. За даними ЗМІ, до цього жінка працювала помічником народного депутата Олександра Гереги в двох каденціях на платній основі.

У обласній раді губернатор Хмельницької ОДА запам'ятався епатажним випадом у бік «свободівця» Віктора Бурлика. Коли той із трибуни ревно вимагав поставити на голосування свої депутатські запити, це дуже розлютило Вадима Лозового і вивело його з себе.

Тепер, коли «герегівці» стали контролювати Хмельницьку область, згадується 2015 рік, коли в грудні місяці фермери та агрохолдинги Хмельниччини повстали проти дій агрофірми Олександра Гереги. Вони влаштували мітинг біля будівлі облдержадміністрації. Більшість людей турбувало те, що люди мільйонера переманювали пайовиків різними методами.

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Тим часом, аграрний бізнес Олександра Гереги процвітає. За даними ЗМІ, з 2016 року земельний банк його агропідприємств збільшився з 450 гектар до 110 тис. гектар землі. Так що справи олігарха стрімко йдуть вгору. Ще б пак: тільки за 2017 рік політик задекларував власність на більш ніж десять фірм у аграрній галузі, яких у попередній електронній декларації народного обранця не було.

Щоправда, Вадим Лозовий як аграрій не розвивається. У 2016-му в його декларації трохи землі: 932 м² в Києві, у дружини - 500 м² в Бучі Київської області та два невеличких наділи в Вишгороді: 180 м² і 542 м². З нерухомості у Вадима Миколайовича квартира площею 92,7 кв. м. У подружжя два нежитлових приміщення в Києві: 137 і 71,9 кв. м. Житловий будинок у столиці площею 269,6 квадратів належить губернатору. З транспортних засобів - «Хьюндай Санта» FE, 2012 р.в.

Корпоративні права Вадима Миколайовича: 25% Ukrpolbud. Він також є кінцевим бенефіціаром цієї компанії. Його зарплата в «Епіцентрі К» - 372 тис. 671 грн. Прибуток від надання майна в оренду - 24 тис. грн. Дохід від відчуження нерухомого майна - 711 тис. 308 грн. Зарплата дружини - лише 3216 грн. Готівкою у декларанта - 150 тис. грн. та 9 тис. доларів. У 2017-му - на 1 тис. доларів більше.

До речі, екс-глава Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук продовжує впливати на політичні розклади Хмельниччини в статусі позаштатного радника президента. За що ж стане тепер боротися нова влада? І які завдання ставить перед собою власник «Епіцентру» Олександр Герега, який створив агрокомпанію, в активах якої величезні земельні наділи п'яти регіонів України? Якою буде стратегія правління «герегівця», який опинився при владі, покаже час.

Фотографії

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Вадим Лозовий
Вадим Лозовий

Відео

Посилання

Фейсбук.

Офіційний сайт, політична партія «За конкретні справи».

Офіційний сайт, Хмельницька обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 29005, м. Хмельницький, майдан Незалежності, Будинок Рад. Телефон: +38 (0382) 76-50-24, факс: +38 (0382) 76-51-72. Електронна пошта: regadm@adm-km.gov.ua