Соратниця Петра Порошенка Софія Федина здивувала усіх своєю некомпетентністю. Після її скандального виступу в ефірі програми «Право на владу», глядачі звинуватили співачку-політолога у відсутності мізків. І назвали її «маргариновою головою». Поведінка прихильниці екс-президента країни, яка у списку партії «Європейська солідарність» йде під №5, була вкрай неприпустимою. Дізнайтеся, хто вона така? І як політолог-міжнародник за освітою шокувала своїх опонентів, називаючи їх «нечистю» та радячи «вимітатися» з України?

Біографія

Народилася 18 лютого 1984 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Щура.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 35 років.

Захоплення: наука, музика, мистецтво.

Софія Федина шокувала усіх своєю нестриманістю. Після виходу в ефір програми «Право на владу» багато людей були просто ошелешені її поведінкою. Деякі з них відзначали, що не хотіли б співачку ображати та говорити погано, проте її поведінку повважали неприпустимою.

У студії обговорювали рішення Павла Клімкіна в обхід глави держави Володимира Зеленського відповісти на ноту Російського Федерації по полоненим українським морякам. За словами співачки-волонтера, глава МЗС мав повне право так чинити, оскільки він самостійний представник української влади й може за особистим вибором формувати зовнішню політику держави.

Голова партії «Слуга народу» обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який саботував процес звільнення українських моряків із російського полону. І тим, що стара влада саботує усі ініціативи чинного президента країни. А Софія Федина заявила, що президент Володимир Зеленський «некомпетентний у питаннях зовнішньої політики» і має боротися за інтереси України.

На своєму власному сайті Софія Федина позиціонує себе не тільки як українську співачку-телеведучу, а й як активного волонтера. На персональному веб-порталі - ряд новин про її ініціативнисть та підприємливість у громадській діяльності.

Співачка-поліглот є головою Всесвітньої федерації українських лемківських об'єднань. А тепер ще й зайнялася політикою, у якій абсолютно не розбирається. Яскравий доказ цього - її перепалка із главою партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим, що шокувала присутнього на передачі Володимира Гройсмана.

Між іншим, у рідному Львові популярною її зовсім не вважають. Швидше, вона відома у вузьких колах як «щира патріотка», тому що була «голосом львівського Євромайдану». А тепер екс-президент Петро Порошенко включив її до ТОП-5 списку своєї партії. У всіх своїх інтерв'ю львівським журналістам співачка завжди заявляла про активну підтримку діяльності Петра Олексійовича.

А ось нинішнього президента Володимира Зеленського вона всіляко паплюжила. Давайте дізнаємося, про що йдеться. Читайте її біографію та історію життєвого шляху. Дізнайтеся подробиці, як співачка із політичною освітою та волонтерським досвідом шокувала українців.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Львові. Тут майбутня співачка-активістка народилася й виросла. Батьки - творчі люди, мистецтвознавці, історики культури.

У 3 роки мама віддала доньку Софію займатися музикою, співом, танцями, малюванням. Записала також на уроки англійської мови та естетики. Так що перші її виступи і концерти почалися дуже рано.

У віці 3-х років відбувся її дебют на сцені. Софія виступала на сцені Львівської опери. Протягом 10 років вона танцювала у ансамблі «Веселі черевички». Крім цього, відвідувала музичну школу по класу фортепіано. Вчителька Ахекян Ірина Агасівна допомогла їй виплеснути із себе дар писати пісні.

Те, що спів і сцена - це велика праця, Софія Федина зрозуміла у віці 12 років, коли після участі у конкурсі «Співаночка-джазочка» отримала запрошення навчатися у талановитої Лесі Іллівни Салістри, що займається вмілою постановкою дитячих голосів. Саме вона, за словами Софії Федини, заклала у неї той співочий фундамент, на який вона спирається й зараз.

Сімейний стан: незаміжня. Дітей немає.

Софія Федина

Освіта

Після закінчення львівської середньої школи №52 вступила до Львівського національного університету ім. Івана Франка. Навчалася у класі з поглибленим вивченням англійської мови. В університеті - на факультеті міжнародних відносин.

Обидва навчальні заклади закінчила на «відмінно». Отримана в університеті спеціальність - політолог-міжнародник, перекладач.

Протягом двох літніх місяці (липень, серпень) 2004 року проходила навчання у Міжнародній літній школі Віденського Університету. Закінчила на «відмінно».

З 2005-го року протягом 3-х років навчалася у аспірантурі Львівського національного університету ім. І. Франка.

У 2008 році - в Центрі східноєвропейських досліджень. Проходила навчання у Варшавському університеті за стипендіальною програмую польського уряду.

Кар'єра і бізнес

Громадською діяльністю почала займатися в 2001 році. Через майже рік після навчання у Львівському національному університеті стала членом «Молодої Дипломатії». Була членом цієї Молодіжної Громадської Організації до 2005 року.

Одночасно, починаючи з 2002-року, коли навчалася на 2-му курсі університету, протягом 3-х років займала посаду заступника голови Львівського регіонального представництва Міжнародної молодіжної громадської організації Європейський Молодіжний Парламент.

У Оксфорді була делегатом від цієї організації. Брала участь у засіданні Об'єднаної Ради Всесвітньої Молоді.

У 2005 році Софія Федина разом із видатною лемкинею Марією Байко, яка є її наставницею, підготувала альбом колядок та щедрівок «Іде звізда чудна». У 2007-му вийшов у світ альбом лемківських пісень «Там під гором…г моїм ріднім краю».

Третій її альбом «Буде нам з тобою що згадати» побачив світ у 2008 році, до 100-річчя від дня народження провідника української нації Степана Бандери.

Повернемося до її суспільної діяльності. Із 2006 року по даний момент є членом Міжнародної асоціації молодих вчених політологів.

У 2010 році була автором-ведучою програми «Погляд із Високого замку». Ця програма політико-аналітичного спрямування, що транслюється Львівської обласною державною телерадіокомпанією.

У цьому ж році захистила кандидатську і отримала звання кандидата політнаук.

У 2011 році брала участь у Всеукраїнських наукових конференціях (м. Дніпро, Львів), Міжнародній науковій у Польщі та в Міжвузівській харківській науково-практичній конференції.

Під час подій, що розгортаються на Євромайдані (2013-2014 рр.), разом із Юрієм Шивалою, громадським діячем, вокалістом групи «Хочу ЩЕ!», була ведучою львівського Євромайдану.

У 2017 році за особливі досягнення молоді у розбудові України Софія Федина стала лауреатом Премії Кабінету Міністрів України.

8 листопада 2018 року в сесійній залі Львівської обласної ради до 100-річчя проголошення ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) відбулося нагородження почесними нагородами. Таких відзнак виготовили всього 100. І 100 осіб із усієї України та зарубіжжя отримали їх. Серед них - Софія Федина.

Нагорода до 100-річчя проголошення ЗУНР

Вона отримала почесну нагороду за значну суспільну діяльність, зокрема, волонтерську - на підтримку захисників України. На даний момент наша героїня поєднує творчість із волонтерством. Та почала «давати концерти» не лише на сцені, а й у політиці.

Компромат і чутки

Після виходу у ефір програми «Право на владу», в якій співачка, що стала із недавніх пір політиком, брала участь, у соцмережах активно почали обговорювати її скандальний виступ.

Львівська волонтерша, відома досі громадськості більше як співачка, сипала «патріотичними» штампами. Вона називала своїх опонентів «нечистю». А ще політолог-міжнародник за освітою радила декому «вимітатися» з України.

Із відповідей на конкретні запитання наша героїня «з'їжджала». Вона не відповідала чітко щодо наявності у списку екс-президента Петра Порошенка представників старої влади (Андрій Парубій, Ірина Луценко, Ірина Геращенко) і, зокрема, мажоритарника Ігоря Кононенка, що звинувачується у корупції. Про це повідомляють відкриті джерела.

У інтерв'ю виданню lmn.in.ua на запитання «Коли закінчимо війну?» Софія Федина відзначала, що, на її думку, коли будемо в НАТО. У червні 2019-го року волонтер заявляла у ефірі телеканалу «Прямий», що мир і безпеку кожного українця гарантує членство України в НАТО. Як повідомляють ЗМІ, покажчиками у політиці та у роботі у Верховній Раді для себе вона визначила європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Прихильниця екс-президента Петра Порошенка досить часто критикує діяльність Володимира Зеленського та його партії. Каже, що у «Слуг народу» відсутня чітка програма. А її члени нібито самі не знають, чого хочуть. Крім цього, вона часто критикує і інших політичних діячів. Про це пишуть ЗМІ.

Згідно з даними відкритих джерел, Софія Федина говорила, що її часом не пускали на львівський Євромайдан. Ось що вона заявляла із цього приводу: «Загалом, подібні нападки траплялися вже давно. Під кінець розмови мені зауважили, що я можу вести, але зі студентами на пару, і говорити те, що треба... Тому, вибачаюся перед громадою, але мушу дистанціюватися від ведення віче».

Софія Федина

Останнім часом співачка-волонтерша почала вести активну політичну діяльність. І у списку партії «Європейська солідарність» (Україна) йде під №5. Прихильниця Петра Порошенка готова разом із ним захищати країну. Про це вона заявляла, будучи гостею програми «ньюзрум-інтерв'ю» публічно.

Однак, незважаючи на освіту політолога і звання кандидата політології, співачка-волонтер, що стала політиком, допустила в ефірі одного з телеканалів спірні висловлювання. Це стосувалося того, чи мав право Павло Клімкін, міністр зовнішньої політики, без узгодження із президентом відправляти ноту російському МЗС.

Прихильниця Петра Порошенка сказала, що глава МЗС, як самостійний представник української влади, у праві так поступати, оскільки може і на свій особистий розсуд формувати зовнішню політику. Володимир Гройсман та Дмитро Разумков, які перебували у студії політичного ток-шоу, були шоковані такою заявою.

Фотографії

Софія Федина

Софія Федина

Софія Федина

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 16 тис. 591 осіб.

Контактні дані: m.me/FedynaSofiya (мessenger). Телефон: +38 (050) -989-74-40. Замовлення концертів та виступів: +38 (093) -109-54-57. Електронна адреса: ukrainesinger@yahoo.com