Біографія

Валерій Вікторович Галетей родом з села Верхній Коропець, що розташовано в Закарпатській області. Народився 28 серпня 1967 року.

Знак зодіаку Діва.

Національність: українець

Сім'я

Батько - Віктор Павлович, а мати Лариса Георгіївна, по чоловікові теж Галетея, дівоче прізвище Столярова.

Дружина Валерія - Анжела Олександрівна. З нею вони виховують двох синів - Олександра 1994 р.н і Віктора 2003 р.н.

Його брат Володимир є начальником Управління СБУ в Закарпатській області, а також сватом політичного діяча Віктора Балоги.

У сім'ї є маєток в Броварах, а також садовий будинок на Столичному шосе.

Освіта

Протягом двох років в період з 1985 по 1987 року проходив службу в ЗС СРСР, будучи там молодшим контролером, складався у військовій частині Західного прикордонного округу КДБ СРСР.

Навчався в Івано - Франківській спеціалізованій середній школі міліції, яку успішно закінчив у 1990 році, а вже через 4 роки в 1994 році з відзнакою закінчив Українську академію внутрішніх справ.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Валерія Вікторовича почалася відразу після проходження військової служби. Перше місце роботи було в органах МВС, при яких через пару років діяльності його призначили на посаду оперуповноваженого УБОЗ. Далі йому випадає можливість зайняти високу керівну посаду в Мінському районному відділенні у напрямку - боротьба з організованою злочинністю. Після цього протягом п'яти місяців, працює на посаді начальника відділу УБОЗ так само в місті Київ. Пізніше після успішної діяльності, його призначили столичним заступником начальника УБОЗ.

З 2000 року Валерій Вікторович очолює Жовтневе районне управління ГУ МВС в місті Київ, а через рік обіймає посаду начальника управління карного розшуку.

Пропрацювавши на цій посаді три роки Валерій Галетей йде далі і стає начальником управління оперативної служби Києва.

Валерій Галетей

Через рік кар'єри на цій високій посаді отримав нове призначення, далі на протязі чотирьох років з 2011 року працює на посаді віце-президента «Авант-Банку».

16 жовтня 2006 став важливим днем ​​для Валерія Вікторовича, так як саме в цей день його призначили на посаду керівником Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента України. Далі, його призначають на нову посаду, тепер він стає начальником Управління державної охорони України, за призначенням на той час виконуючого обов'язки президента України Олександра Турчинова. Працював на цьому місці галети до 29 травня 2019 року, поки за указом Президента України Володимира Зеленського його не звільнено з займаної посади.

Компромат і чутки

З відкритих джерел відомо, що довгий час ходили чутки, про те, що покровителем Галетея був його земляк, досить впливовий український політик Віктор Балога. Неодноразово проводилися паралелі, згідно яких після того, як пішов Балога стрімка кар'єра Галетея вмить пішла вниз і піддалася ряду перевірок і санкцій. У період правління Балоги, галети змінив своє звання полковника міліції на генерал-полковника, і це всього за три роки. https://ru.wikipedia.org/wiki/Гелетей,_Валерий_Викторович#cite_note-шубин-6

Під час того, як галети займає посаду в управлінні державної охорони, Україна зазнає політична криза. В період його дії виникають різні протиріччя між більшістю політичних сил і протистоянням силовиків. Від "Партії Регіонів" був висунутий представник, який вів діалог щодо умисного призначення Гелетея як «президентського інструменту» для врегулювання ситуації за допомогою силового впливу. У підсумку на Галетея заводять кримінальну справу за статтями «перевищення влади або службових повноважень», а також «Умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості». Але через Печерський суд Валерій Галетея домігся того, що з нього зняли всі звинувачення і відкликано постанову головного справи. https://ru.wikipedia.org/wiki/Гелетей,_Валерий_Викторович

Валерій Вікторович Галетей

Будучи на посаді керівника державно охорони, відзначився скандалом про заяву щодо підготовки замаху на життя сім'ї чинного президента того часу Віктора Ющенка, а також на ряд інших політичних діячів. https://www.segodnya.ua/criminal/cekretariat-obvinil-mvd-v-podhotovke-k-ubijctvu-jushchenko-53069.html

Грунтуючись на цих заявах і зібраних даних співробітникам СБУ вдалося порушити кримінальну справу, яке протягом 2009 року було на стадії розслідування. Але через деякий час Галетей звернувся з новою інформацією та заявою, мовляв, що все це було помилкою, ніяких загроз і тим більше спроб зробити, щось кримінальне ні він ні його близькі не робили.

Бажання поміряються силою і розмовами, перевищувало здоровий глузд і Валерій Галетей вирішив викликати на двобій одного з депутатів «Партії Регіонів», а саме - Нестора Шуфрича. Варто повідомити, що зустріч-поєдинок так і не пішла, так як сам Галетей почав виправдовуватися, що це була просто жарт з його боку. У результаті все закінчилося перемир'ям і міцним рукостисканням. Але відкриття джерела були забиті коментарями простих обивателів про такий вчинок Галетея.

За наказом президента Віктора Ющенка його звільняють із займаної посади у 2009 році. На всіляких зустрічах галети стверджував, що це було безпідставне звільнення. Єдиною причиною якого могло стати його близькі стосунки з главою секретаріату Балогою. Але в своїх оповіданнях і спростування неабияк забрехався, так як стверджував, що за час роботи він не отримував ніяких нагород, але про зворотне свідчать ряд відкритих джерел.

Галетей відзначився і в фінансовому скандалі з виведення коштів. У цьому посприяли старі зв'язки з однією з минулих робіт в «Авант-банк». Міністерство інфраструктури виділив велику суму грошей, спрямовану на фортифікаційні споруди в зоні і виділені кошти, проходили саме через «Авант-банк». Але ось до місця призначення вони так і не потрапили, і застрягли в цьому самому банку. Це дозволяло безконтрольно прокручувати фінанси і користуватися ними в своє задоволення і в потрібний момент відправити їх на офшорні рахунки. Зв'язок Галетея з цим банком на той момент була все ще активно діючою. https://job-sbu.org/taynyi-avant-banka-ili-kak-aleksey-savchenko-i-valeriy-geletey-vyivodyat-dengi-iz-mininfrastrukturyi-69591.html

Наступний скандал стався на грунті делёжкі землі. Так, депутати від опозиційного блоку Юлії Тимошенко звинуватили Віктора Балогу і Валерія Галетея в тому, що вони незаконно отримали в орендне користування землю, на якій був розміщений військовий аеродром функціонує на території Київської області.

Пізніше блок Юлії Тимошенко наполягав на знятті Галетея з посади, мотивуючи, тим, що його прорахунки в озброєнні привели до загибелі величезної кількості українських захисників. https://lb.ua/news/2014/09/25/280502_batkivshchina_trebuet_otstavki.html

У жовтні 2014 року Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти Валерія Галетея і ще на ряд військових осіб. Втім, як стверджував сам Галетей його це зовсім не збентежило, адже йому неодноразово доводилося чути на свою адресу і офіційні і неофіційні загрози з боку РФ.

У цій історії сам Галетей вирішив виступити обвинувачем і звинуватив Анатолія Гриценка в наклепі, в якій він повідомляв, що Галетей і займав свої правоохоронні посади, а тільки займався хабарництвом і особистим збагаченням. Через соціальні мережі Галетей закликав Гриценка вибачитися перед ним. У чергових виступах Галетей переконував, що досвід роботи в відділі з організованою злочинністю йому був просто необхідний для подальшої діяльності, і що його відділ один з перших відправився в зону АТО для звільнення територій. https://www.unian.net/politics/10428411-skandal-razgoraetsya-s-novoy-siloy-glava-ugo-priglasil-gricenko-zayti-k-nemu-v-gosti-i-izvinitsya.html

Фотографії

Валерій Вікторович Галетей

Валерій Галетей

Відео

Початок війни: спецоперації УДО України

Рівно п`ять років тому Управління державної охорони України було задіяне для боротьби з сепаратистами та терористичними угрупуваннями на Донбасі. Вперше я ділюсь подробицями цих успішно проведених нами спецоперацій

Geplaatst door Валерій Гелетей op Vrijdag 12 april 2019

Посилання

Фейсбук