Біографія

Валерій Володимирович Писаренко народився 8 липня 1980 року

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Сталевий мавпи

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською та англійською мовами

Хто стоїть за одним з найбільш впливових політиків Харкова і які його гріхи перед народом? - Відповіді в цьому матеріалі

Сім'я

Нардеп родом з невеликого містечка Нова Каховка, що знаходиться в Херсонській області. Про особисте життя Писаренко мало що відомо. Політик не є публічною фігурою і не ділиться подробицями сімейного життя.

Дружина політика відома пресі. Нею називають Пайос Юлію Ігорівну. Повідомляється, що Валерій Володимирович не перебуває з дружиною в офіційному шлюбі. У пари є двоє дітей: Софія Валеріївна Писаренко і Марія Валеріївна Писаренко.

У ЗМІ також є інформація про батька політика, яким називають Володимира Семеновича Писаренко.

Освіта

Досьє на депутата говорить, що він є випускником Академії адвокатури України при КНУ. Однак, на одному дипломі депутат не зупинився і спочатку став викладачем права в Національному університеті Т.Г. Шевченко, а пізніше отримав ступінь доцента в Національному Університеті імені Каразіна.

Політик, біографія якого рясніє різними деталями, в 2015 році закінчив програму «Підприємництво і управління інноваціями» в університеті Берклі (Каліфорнія).

Свого часу нардеп також закінчив курс з геополітики в одному з університетів Женеви. Також навчався в Палаті глав Конгресу США, Урядовій школі Джона Ф. Кеннеді і в Єльської школі менеджменту.

Кар'єра і бізнес

Валерій Писаренко, Інстаграм якого є досить популярним, є професійним юристом і практикуючим адвокатом. У 2002 році він отримав свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю.

Політична кар'єра почалася в 2006 році, коли Писаренко обрали народним депутатом. Колишній юрист, компромат на якого не доведеться довго шукати в Мережі, був членом Комітету з питань правової політики, а також головою підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції та нотаріату. Також він був представник України в ПАРЄ.

У 2007 році нардеп був обраний народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко. Писаренко пройшов за партійним списком, в якому знаходився під №74. У шостому скликанні парламенту займався питаннями правових основ політики і правосуддя. Також займав пост голови Спеціальної контрольної комісії парламенту з питань приватизації.

Валерій Писаренко також як і багато інших народних депутатів покинув стан Блоку Юлії Тимошенко після її ув'язнення в Кочановська колонії Харкова. Вже в 2012 році він пішов на вибори в місті Харків, перемігши на одномандатному окрузі №168. Виступав в якості представника Партії регіонів.

З перемогою Революції гідності колишній регіонал знову йде на вибори по рідному мажоритарному округу і представляє в парламенті об'єднання «За Слобожанщину», а також працює в Комітеті ВРУ з питань правової політики.

Підсумки позачергових парламентських виборів виявилися для Писаренко не настільки успішними. Так, багаторічний представник харківської еліти і партії «Відродження» програє вибори по рідному мажоритарному округу представниці партії «Слуга народу» Марії Мезенцевої.

Валерій Писаренко є забезпеченою людиною і не приховує цього від Податкової служби. Згідно з даними декларації, він має четверо годинників марки Патек Філіп і п'ять годин марок ще більш ексклюзивних і дорогих брендів.

Визнає право власності на дві квартири, два офіси і два житлових будинки на території Києва.

Нардеп, зріст якого цікавить багатьох фанаток молодих і багатих політиків, володіє парком шикарних авто марок Мерседес Бенц, Геленваген, Лексус. Порш і Фольксваген.

Сім'я політика також не відрізняється скромними можливостями. Юлія Пайос, яка є цивільною дружиною нардепа, декларувала акції підприємства IenovaServicesLimited, сім ювелірних прикрас і три авто: Фольксваген, Лексус і Порше Панамера.

Компромат і чутки

Валерій Писаренко, сім'я якого допомогла в його становленні, голосував за ратифікацію Харківських угод. Нагадаємо, що дані документи фактично ставили Україну в пряму залежність від РФ і легалізували присутність Військово-морського флоту РФ на території півострова Крим.

Раніше він голосував проти засудження акту агресії Росії проти Грузії в 2008 році, що також шокував суспільство.

У 2019 Писаренко виявився в числі 59 народних депутатів, на підставі звернення яких Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Валерія Писаренко називають давнім другом і соратником Андрія Портнова - колишнього заступника глави Адміністрації Президента Януковича Андрія Портнова.

Разом депутати працювали в Раді з 2006 року, створивши неформальну групу разом з ще кількома народними депутатами.

У 2009 році Писаренко і компанія переходять з БЮТу до Партії регіонів, прогнозуючи майбутнє падіння Юлії Володимирівни Тимошенко.

У 2012 році нардеп, Київ для якого ніколи не був головним центром впливу, починає тісно спілкуватися і співпрацювати з іншими одіозним політиком і бізнесменом - Геннадієм Кернесом.

За Писаренко агітували підконтрольні Кернесу ЗМІ, а сам нардеп постійно голосував в унісон з представниками Партії регіонів, включаючи так звані диктаторські закони, які привели до ескалації насильства в часи «Євромайдану».

Однак, Писаренко, офіційний сайт якого мало цікавив в 2019 році його потенційних виборців, зумів затриматися при владі після падіння Януковича. Депутат знову обирається і продовжує генерувати численні чутки.

У 2015 році він стає представником скандально відомої групи Відродження, очолюваної Віталієм Хомутинником. Депутатів відкрито пов'язували з олігархами і називали корупційною групою.

Ім'я Валерія Писаренка, політика для якого завжди була основним джерелом доходу, потрапило в заголовки ЗМІ в 2019 році. Тоді його зв'язку з Андрієм Портним зробили його можливим зв'язковим між представниками старого парламенту і новообраним президентом Зеленським, до оточення якого і наближений вищезгаданий Портнов.

Джерела повідомляли, що напередодні відкриття чергового засідання Ради після першого туру президентських виборів, Писаренко дав зрозуміти, що тепер заради налагодження контактів з майбутнім президентом тепер варто звертатися до нього.

Звістка про те, що у майбутнього на той момент голови держави з'явився негласний представник в парламенті відразу ж рознеслася по ЗМІ. Однак, сам Писаренко категорично відмовлявся від даної ролі і публічно висміював дані припущення.

Відзначимо, що сам Валерій Володимирович не заперечує тісні відносини з Портновим, відзначаючи, що у них теплі, дружні стосунки, але не більше. Він підтверджує факт спілкування зі скандальним соратником Януковича навіть після того, як він втік на територію Росії.

Писаренко, бізнес якого залежить від політичної кон'юнктури, не приховував факт того, що Портнов і Зеленський близькі. Він навіть частково підтвердив інформацію про те, що колишній представник Януковича готував Указ про розпуск Верховної Ради.

Крім участі в політичних інтригах і спірних голосуваннях, Писаренко, особисте життя якого тісно пов'язано з політикою, відзначився банальним податковим шахрайством. Так, згідно з лише офіційними даними, дохід його сім'ї становить 30 мільйонів гривень на рік.

Однак, даний факт не завадив дружині нардепа отримувати фінансову допомогу від держави. Вельми заможна супутниця життя Писаренко отримала матеріальну допомогу від уряду, офіційно декларуючи мільйонні доходи, що порушує всі норми права.

Фотографії

Валерий Писаренко
Валерий Писаренко

Валерий Писаренко
Валерий Писаренко

Валерий Писаренко
Валерий Писаренко

Відео


Посилання

https://www.facebook.com/valeriypysarenko/