Біографія

Валентин Миколайович Ничипоренко народився 25 лютого 1961 року в Києві. Батьки працювали в будівельній сфері, мама штукатур, а батько тесля-паркетник. Майбутній депутат навчався в Києві, отримав першу спеціальність і в кінці 80-х переїхав до Чернігівської області з сім'єю, зараз проживає в місті Жашків. У 1991 році отримав ще одну освіту і почав кар'єру в приватному секторі. Політичну кар'єру почав в 2006 році з Київської міської ради. У 2012 році потрапив до Верховної Ради і був членом фракції Партії регіонів. Як і багато колег з партії, голосував за диктаторські закони Януковича проти Євромайдану. Був присутній на засіданнях 71% часу. Після подій 2014 року різко перепрошився - з підтримуючого екс-президента став патріотом.

Валентин Ничипоренко

Отримав Орден святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня Української православної церкви Московського патріархату.

Російська Федерація внесла депутата до списку санкцій.

Сім'я

Одружений - Ничипоренко Олена Вікторівна, троє синів - Валентин, Георгій і Олексій і дочка Юлія.

Освіта

У 1979 році закінчив Київське річкове училище за спеціальністю моториста-рульового і слюсаря-судноремонтників.

У 1999 році Ничипоренко закінчив МАУП.

Кар'єра і бізнес

У 80-ті працював на судах по Дніпру.

У 1992 році Валентин Миколайович відкрив "Добро".

Після закінчення університету в 1999 році став генеральним директором ТОВ «Жашківський кінний завод».

Валентин Ничипоренко

У 2006 році був обраний до Київської обласної ради. І став членом комісії з аграрних питань та земельних відносин.

У 2010 році Ничипоренко заснував громадську ініціативу "Відродження Черкащини".

У 2012 році потрапив до Верховної Ради, увійшов до фракції Партії регіонів.

У 2014 року вийшов із фракції Партії регіонів після втечі Януковича з України.

У 2014 року Валентин Ничипоренко потрапив до Верховної Ради по №199 виборчому округу.

Компромат і чутки

Перше, що кидається в очі в біографії Валентина - це чиста, мов кришталь історія з МВС України. Але, як пишуть деякі журналісти, не так все прозоро: у Ничипоренко є дві судимості. Одна за злом квартири, а друга за крадіжку. Не дарма Валентин Миколайович став свого часу прихильником Януковича.

Валентин Ничипоренко

Валентин Ничипоренко досить швидко - протягом півроку, переодягнувся з костюма регіонала, в вишиванку і мілітарі. Як тільки стало зрозуміло, що в Україні починається хвиля патріотизму, депутат почав активно агітувати за вигідні в ті часи закони і дії. Особливо цікаво це спостерігати за особою, яка керувала в 2000-х підприємством з назвою "Росія".

Як тільки депутат став публічною особою в політичному просторі, поповзли чутки про те, що він є соратником "Добряков" - кримінального угруповання, яка перевозить контрабандний товар з акцизами.

У 2013 році, як повідомляють джерела, сім'я Ничипоренко викупила дві свердловини і чотири джерела лікувальної води "Нафтуся" в Львівській області. На місці куплених джерел Валентин Миколайович побудував комплекс "Три сини та донька". Цей бізнес процвітає у депутата, працює до цих пір і народний обранець не збирався від нього відмовлятися навіть з урахуванням роботи в Парламенті. У 2018 році в комплексі був відкритий аквапарк. В даний момент мінімальна ціна проживання за добу в готелі - 3100 з людини. "Три сини та донька" вважається одним з найдорожчих готелів в Східниці.

Також сім'я володіє кінним развідником "Жашківський кінний завод", який завжди цікавив Януковича, він любив унікальних звірів, як ми бачимо по Межигір'ю.

Передвиборчі обіцянки в 2014 році в більшій мірі залишилися нездійсненними мріями Ничипоренко. Наприклад, він обіцяв ініціювати закони та підтримувати євроінтеграцію України. Але в результаті не був під час голосування за євроінтеграцію і не підготував жодного проекту пов'язаного з цим питанням. Такою ж фантазією залишилися обіцянки про підтримку онкохворих дітей в регіоні. Програми, про які говорив депутат, мабуть, зникли. Або взагалі їх не існувало. Це стосується і програм допомоги багатодітним сім'ям та пенсіонерам.

У 2015 році стало відомо, що син депутата Ничипоренко очолює відділ боротьби з корупцією в Генеральній Прокуратурі України. Олексій Валентинович активно розвалював справи проти олігархів, які в 2014 році підтримували Януковича. Та структура, яка повинна була покарати причетних до розгону Майдану, сприяла нечесним політикам і бізнесменам. Справу проти Хомутинникова і Палиці отримав саме Ничипоренко-молодший, він зробив все можливе, щоб розслідування не було закрито. Сама передача справи Олексію Ничипоренко була явним конфліктом інтересів. Коли його батько перебуває в "одній упряжці" з обвинуваченими. Ясна річ, син б не став підставляти Ничипоренко-батька, антикорупційною діяльністю проти соратників.

У тому ж 2015 році Ничипоренко був помічений журналістами в кнопкодавстві.

Махінації Валентина Ничипоренко - це тема для окремої книги з корупційних схем в Україні. Наприклад, він орендує земельні ділянку в Гнідині Бориспільського району в 1,26 гектарів всього за 74 грн 10 коп в рік.

У 2017 році Валентин Миколайович не вказав в декларації корпоративні і бенефіціарні права дружини в двох господарськіх товариствах на загальну суму 22 мільйони гривень. Крім того, Олена Ничипоренко володіє 5 квартирами. А сам Валентин володіє п'ятьма нежитловими приміщеннями.

У 2019 на позачергових Парламентських виборах, Валентин Ничипоренко програв своєму опоненту з "Слуги народу" всього 600 голосів. Про що він зробив заяву, що в окрузі був зареєстрований технічний кандидат з таким же прізвищем та ініціалами.

З "перемог" Валентина Ничипоренко можна відзначити:

відмова від зняття недоторканності з Березкіна

відмова від голосування за новий Виборчий кодекс

не зняли недоторканність з Вілкула і Дунаєва

підриває довіру до медичної реформи

голосував за закони Януковича в 2014 році

Депутат є фігурантом трьох кримінальних розслідувань, одне з яких пов'язане з його незаконною діяльністю, суміщеної з державною посадою.

Фотографії

Валентин Ничипоренко

Валентин Ничипоренко

Валентин Ничипоренко

Відео

Посилання

Веб-сайт