Біографія
Леся Володимирівна Василенко народилася 31 березня 1987 року в Києві. Засновниця "Юридична сотня" і активістка Леся Володимирівна є однією з небагатьох жінок в Україні, які отримали звання "Успішний до 30". Її громадська робота почалася з 2014 року і є її основною роботою, як фахівця і громадянина України. З партією "Голос" Василенко пройшла в Парламент під №17 і наступне скликання буде працювати над створенням законів. Її освіта повністю відповідає роботі, яку їй запропонував Святослав Вакарчук у Верховній Раді.
Освіта
У 2010 році закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченко і отримала звання магістра за спеціальністю "Міжнародне право" і "Міжнародне публічне право".
У 2011 закінчила навчання в Університетському коледжі Лондона, отримала ступінь LLM за фахом "Права людини і міжнародне екологічне право". Вільно володіє англійською та французькою мовами.
Кар'єра і бізнес
До 2008 року паралельно з навчанням в університеті працювала помічником адвоката і консультантом в українському іноземній юридичній колегії.
Влітку 2008 року проходила стажування в ООН в Женеві, Швейцарія.
До 2010 року була координатором проектів і радником з правових питань компанії Тріангл Консалтинг і Election Mall України.
До 2013 року Леся Василенко працювала юристом в міжнародній компанії Бі. Сі. Томс і Ко.
У 2013 році заснувала компанію Кей. Сі. Джі Інвестмент Консалтинг, до 2016 року була партнером.
У 2014 році під час революції на Евромайдане була помічником Голови Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні.
Влітку 2014 року заснувала "Юридична сотня" для допомоги учасникам АТО.
У 2019 обрана народним депутатом від партії Голос.
Компромат і чутки
Бакалаврська робота Василенко була пов'язана із захистом прав людини, що в майбутньому переросло у велику роботу, пов'язану не тільки з консультуванням, але і захистом прав військових.
Довгий час депутат працювала волонтером, як консультант з питань захисту прав людини в Комісії з розслідування злочинів, пов'язаних з Януковичем та його злочинною діяльністю на Майдані. Основною роботою було інтерв'ювання всіх причетних до подій 2013-2014 років і визначення чіткої картини, що окреслилася під час розстрілів громадян в період Революції. Це є основою позову, що подається в Міжнародний кримінальний суд.
Влітку 2014 року Леся Василенко відвідала військовий госпіталь і після спілкування з пораненими солдатами зрозуміла, що їх знань законів і юридичних аспектів не вистачає для захисту своїх прав. Почався її суспільний проект з гуманітарної та юридичної допомоги постраждалим в АТО. Була створена закрита група, куди входили виключно юристи. Публікувалися деталі справ, спільно з колегами Леся допомагала ветеранам і проводила консультації. У 2015 році вона заснувала "Юридичнау сотню", метою якої була підтримка учасників АТО і Євромайдану в роботі зі спірними питаннями і захистом їх прав. Сама Василенко
У своїх інтерв'ю Леся
Леся Володимирівна є автором "
З 2018 року ГО "Юридична сотня" допомагає проекту "Невидимий батальйон 2.0: повернення жінок-ветеранів до мирного життя". Проект допомагає жінкам адаптуватися в мирному житті, знайти роботу і надає юридичну та психологічну допомогу ветеранам.
Основною проблемою сьогоднішнього дня в правовому секторі Леся
Леся Василенко також є активістом в проекту створення
7 червня 2019 року на своїй сторінці в соціальних мережах Василенко
Леся Володимирівна є автором текстів на юридичну і соціальну тематики, які публікуються на інтернет-ресурсах і описують ситуацію на Сході України в правовому полі.
Також майбутній депутат часто
Є співавтором законопроектів для підвищення соціального захисту ветеранів та військовослужбовців, і проекту державної цільової програми психологічної, медичної, фізичної реабілітації, професійної адаптації та соціальної інтеграції учасників АТО і членів їх сімей.
Леся Василенко також часто виступає
Юрист часто
Лесю Василенко часто
Фотографії