Можливо, ти вже знаєш, хто така Людмила Денисова. Тоді швидше дізнайся, що являє собою людина, яка повинна сьогодні захищати права українських громадян від свавілля соратників, що перебувають при владі. Наскільки чесна і прозора особистість омбудсмена? Невже її афери залишилися в минулому? І тепер її діяльність «заграє новими фарбами»? Читай всі найцікавіші новини та факти з її життя прямо зараз!

Біографія

Народилася 6 липня 1960 року.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Архангельську (Росія).
Сім'я: чоловік - Олександр Іванович Денисов (1961 р.н.), військовий юрист.
Діти: дві доньки - Олена на два роки старша за Олександру.

Весілля молодшої доньки святкувалося в Алушті 30.04.2010 р. Наречений - кримський бізнесмен Філіп Квітко. Церемонія проходила в стилі казки "Алісині пригоди в Дивокраї". Витрачені на захід засоби - шістсот тисяч доларів.

До речі, в одному з інтерв'ю Денисова сказала, що це - вигадки ЗМІ. І якщо б у неї була така сума грошей, вона подарувала б їх дітям на весілля. І наостанок додала: «Просто ми вміємо красиво подати».

Тут також варто відзначити, що 2010 рік був не найкращим для Людмили Леонтіївни - зміна влади. Вона офіційно вважалася безробітною (цей факт підтверджується її декларацією за цей період). Щоправда, як і раніше, залишилася власницею і співвласницею ряду організацій (більшість із них знаходяться в анексованому Криму).

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Але повернемося до весілля. Гості одягнені в костюми шахових фігур. Близько сотні офіціантів - в нарядах гральних карт. Нареченого та наречену розписував Капелюшник. Людмила Денисова обрала для себе роль Білої королеви. Чорною була мати нареченого. Медовий місяці пара провела на Гаваях.

Виявиляється, спочатку нинішній чоловік молодшої доньки кілька років зустрічався зі старшою. Але щось у пари не склалося. І в підсумку він одружився на Олександрі. Олена теж довго не переживала. Через півроку вийшла заміж і вона.

Церемонія її одруження відбулася 29.10.2010 р. І проходила в стилі "Приборкання норовливих". Її чоловіком став Дмитро Титаренко.
Зараз старша донька Олена (1985 р.н.) - директор журналу "Соціальна країна" (видання пов'язують із об'єднанням "Батьківщина"). Молодша Саша (1987 р.н.) - літературний редактор тут же.

Освіта

Закінчивши вісім класів, вступила до місцевого педучилища. У вісімнадцять років отримала диплом, спеціальність - «дошкільна освіта».

Людмила Денісова
Людмила Денісова


Вищу освіту отримала в двадцять дев'ять років. Закінчила Ленінградський державний університет, Таврійський інститут підприємництва та права. Навчалася на юрфакультеті, спеціальність - «облік і аудит».

Кар'єра і бізнес

Відразу після закінчення педучилища її розподілили в Ненецький АО. Тут вона няньчила дітей оленярів і рибалок. Відпрацювала в заполярному селищі Андег всього лише кілька місяців. Після чого повернулася додому і влаштувалася вихователькою в дитячому садку. Через рік у неї почалося життя з чистого аркуша.

Людмила Денісова
Людмила Денісова

У двадцять років стає секретарем судових засідань. Через два роки - завканцелярією Архангельського облсуду. Згодом - консультант тут же.
Через дев'ять років переїжджає до Сімферополя. Переїзд пов'язаний із тим, що її чоловіка перевели туди за посадою. Пара негайно отримала там квартиру. А в Людмили спостерігався стрімкий кар'єрний підйом.

Спочатку вона - юрисконсульт Кримського обкому ЛКСМ Української РСР.
Шість років пропрацювала в Кримському республіканському управлінні ПФ на посаді начальника управління.

До речі, в Криму відбулося її знайомство з Андрієм Сенченко, який був на той момент другим секретарем обкому, і Сергієм Веліжанським - комсомольським чиновником. Друзі, на рахунку яких - не одна кримінальна «справа», згодом стають її соратниками і бізнес-партнерами.

У тридцять вісім років Денисова Л. Л. - міністр економіки АР Крим. У тому ж, 1998 році, зайняла в кримському уряді крісло міністра фінансів.
Через два роки була затримана прокуратурою «за зловживання службовим становищем». Однак справу закрили.

Міністра фінансів Криму було заарештовано за підозрою в корупції. Звинувачення стосувалося факту передачі на незаконних підставах держмайна одній приватній фірмі. Леонід Кучма (тодішній Президент країни) втрутився в справу і наказав закрити його.

Людмила Денісова
Людмила Денісова

З 2000 р. - депутат Верховної Ради Криму. Спочатку вибори до кримського парламенту по тридцять девятому округу Сімферополя, в якому вона здобула перемогу, визнали недійсними.

Наступний рік - начальник управління Держказначейства в АРК.
З 2005 р. - член партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
26.10.2014 р. - пройшла до ВР за списком партії «Народний фронт».
З 18.12.2007 р. по 11.03.2010 р. - міністр праці та соціальної політики. Втратила крісло, коли на президентських виборах переміг Янукович. А Кабміну Тимошенко довелося піти у відставку.

З 27.02.2014 р. по 2.12.2014 р.- міністр соцполітики в уряді А. Яценюка.
З 15.03.2018 р. - омбудсмен, Уповноважений ВР з прав людини, Україна.
Національність: росіянка.

Згідно з декларацією за 2015-2018 рр. у Людмили Денисової є квартира в столиці на двісті три квадратних метри. І ще одна в Севастополі на сто дев'ятнадцять квадратів. У цьому ж місті кримського півострова - нежитлова нерухомість (майже п'ятсот тридцять три квадрати). І друга - на дев'ятсот тридцять три кв. м. У Ялті два нежитлових об'єкта - на триста п'ятдесят кв. м. і двісті сорок один. Ще один в Паркове - триста три.

Декларує ювелірні вироби: золоті каблучки, сережки, кулон, інструктовані дорогоцінними каменями тощо.
З транспортних засобів - Audi A6, 2003 р.в. Хоча очевидці стверджують, що вона любить їздити на дорогих Mercedes-Benz.

У її гардеробі - багато брендових речей та сумочок відомих торгових марок.
Зазначені в декларації й корпоративні права, а також ряд організацій, в яких Денисова Людмила Леонтіївна є кінцевим бенефіціарним власником (контролером).

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Надходження коштів від отриманого кредиту (ПАТ "АБ" Укргазбанк ") - двадцять три мільйони дев'ятсот двадцять тисяч. Зарплата - трохи менше вісімдесяти тис. грн.

На банківському рахунку - трохи більше двохсот тис. грн. Готівкою - шістдесят дві тисячі. доларів і півтора млн. грн.
У 2017 її зарплата становила двісті сорок дві тисячі. п'ятдесят грн. за рік. Готівкою - майже два мільйони гривень та ще п'ятдесят три тисячі доларів.

Компромат і чутки

На жаль, в українському парламенті більше досвідчених корупціонерів, ніж чесних справедливих народних обранців. Так уже повелося, що для них розкрадання бюджетних коштів, видобування грошей із людей похилого віку та інвалідів - звична справа. Плюс - зв'язки в кримінальному світі.

Як тільки Денисова Людмила Леонтіївна отримала крісло міністра праці та соцполітики в уряді Тимошенко, то буквально за два роки роботи змогла не раз оскандалитися на всю країну.

Незабаром у народі її почали прозивати Людочка-людоїдка. Таке прізвисько жінка отримала, тому що не соромилася «заробляти» на пенсіонерах, інвалідах, безробітних.

Найгучніший - скандал про інвалідні візки, які нардеп набувала за нечуваними цінами. Більш того, в 2008 році СБУ навіть порушило кримінальну справу. Адже під час закупівлі вісімнадцяти з половиною тисяч візків було викрадено величезну суму бюджетних коштів.

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Глава СБУ В. Наливайченко відзначав на той момент, що аферисти з кожного візка присвоїли тоді по дві тис. грн. А якщо помножити цю цифру на загальну кількість візків, що закуповувалися, то виходить пристойна сума: тридцять сім млн. грн.

Навіть незважаючи на те, що СБУ надало факти і докази, Денисова обурилася і навіть спробувала подати зустрічний позов на Наливайченко.

У цей же час її звинуватили в створенні шахрайських схем щодо розкрадання бюджетних грошей, які були виділені на харчування дітей із чорнобильської зони. Тендери на суму сто десять млн. грн. із виділених ста сімдесяти «виграла» фірма з досить сумнівною репутацією.

А 11.11.2008 р. заступник голови СБУ Дурдинець Тиберій сказав, що Андрій Сенченко і Сергій Веліжанський, які є соратниками і бізнес-партнерами жінки-міністра, «кришують» один із найбільших каналів контрабанди. Але сам він теж був покровителем контрабандистів, тому тут, швидше за все, мова йшла про зіткнення конкуруючих сторін.

Ще одна досить пікантна ситуація, до якої мала відношення жінка-політик: влітку 2009 р. жителів Євпаторії шокувала незвичайна акція протесту. Тоді дорога була перекрита інвалідами у візках. Вони протестували проти переведення їх зі спецсанаторія ім. Бурденко до військового «Пирогово» (тут умови реабілітації гірші).

Виявляється, раніше інваліди отримували бюджетні, тобто безкоштовні для них путівки в кілька санаторіїв, які були пристосовані для візочників. Але з 2009 р. всі тендери на такі путівки раптом виграв санаторій «Пирогово», до якого, між іншим, має відношення її чоловік.

Керівниця міністерства встигла заробити й на дотаціях. ЗМІ неодноразово висвітлювали цілі схеми обману, що стосуються їх нарахування. Наприклад, найвідоміша з них - так звані «мертві душі». Мали місце афери й у виділенні субсидій для створення малого бізнесу. «Як діяли аферисти?» - запитаєш ти. Дуже просто! Гроші виписувалися на підставних осіб.

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Коли в п'ятдесят років вона втратила свій міністерський пост, а потім у в'язниці опинилася Тимошенко, разом із Кужель і Слюз Денисова протестувала. Їх акція носила назву «Юлі - волю!» Але згодом чиновниця знайшла собі інших соратників у особі А. Авакова і А. Яценюка.

У 2014-2015 рр., після анексії Криму, вона перереєстровувала ряд своїх підприємств, які знаходяться там, за російським законодавством. Тепер платить податки в бюджет Росії і отримує гарний прибуток.

Якщо поглянути на її останні декларації за 2016 або, наприклад 2018 рік, то серед перерахованих підприємств є кримські з їх старими українськими реєстраційними номерами.

А в списках співвласників числяться все ті ж компаньйони Сенченко Андрій Віленович, Веліжанський Сергій Костянтинович і Сєтков Василь Іванович. Російський реєстр підприємств включає ті ж організації. Що ж, гарно жити не заборониш!

А в цей час можна вдавати з себе патріотку, писати в соцмережі про те, як почувається Сенцов. Сприяти прискоренню розгляду клопотання про помилування Олега Сенцова компетентними державними органами РФ. І відзначати результати своєї успішної діяльності.

У 2014 Денисова зробила дорогу якісну «пластику». І сьогодні п´ятидесятивосьмирічна омбудсмен виглядає на двадцять років молодше. Їй можна щиро позаздрити! Дивлячись на її фотографії двадцятирічної давності й нинішні, помітно відчувається різниця й позитивні зміни в її зовнішності.

Новий уповноважений ВР із прав людини повинен боротися з порушеннями з боку владних чиновників і силових структур. У колишні часи Людмила Леонтіївна сама любила «заробляти» на корупційних схемах. Так невже після зміни вигляду змінився і її внутрішній світ та ставлення до українського народу?.. Як гадаєш, читачу?

Фотографії

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Відео

Посилання

Фейсбук.
Інстаграм.
Офіційний сайт Верховний Ради України, її сторінка.