На парламентських виборах 2019 року Ірина Верещук - кандидат у народні депутати від політичної сили Володимира Зеленського «Слуга народу». Екс-мер Рави-Руської пішла із займаної посади зі скандалом, не витримавши постійної критики депутатів міської ради. Давайте дізнаємося, які пристрасті кипіли у невеличкому західноукраїнському містечку.

Біографія

Народилася 30 листопада 1979 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Жовтої Земляний Кози.

Національність: українка.

Віросповідання: греко-католик.

Вік: 39 років.

У списку політичної партії новообраного президента Володимира Зеленського «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року безпартійна Ірина Андріївна Верещук - кандидат у народні депутати під номером 29.

Як повідомляють відкриті джерела, колишня градоначальниця Рави-Руської - фейкова «Слуга народу», викрита у отриманні хабара у розмірі 200 тис. доларів ще у 2013-му році. Видання зазначає, що вона потрапила до списку команди «Зе», яку очолює новообраний президент Володимир Зеленський, за допомогою 2 млн. доларів та протекції 2-х одіозних особистостей.

Дізнайтеся, хто ж протеже екс-мера Рави-Руської? Чому вона зі скандалом залишила свою посаду? І який цікавий випадок стався з нею кілька років тому? Читайте усі скандальні подробиці того, що відбувається у Раві-Руській.

Сім'я

Дитинство та юність Ірини Верещук пройшли у Раві-Руській, що на Львівщині. Це невеличке західноукраїнське містечко у Нестерівському (у даний час - Жовківському) районі.

Ірина Верещук

Сімейний стан: згідно із даними Wikipedia, Ірина Верещук заміжня. Діти: син Олег (2004 р.н.) Однак у її декларації за 2018 рік відсутній чоловік Ігор. У графі щодо інформації про членів сім'ї суб'єкта декларування, крім сина, у якості особи, що спільно проживає, але не перебуває у шлюбі, зазначено Михайла Вікторовича Кухаренка.

Освіта

У 18 років, після закінчення Рава-Руської середньої школи-інтернату, вступила до Військового інституту. Школу та вищий навчальний заклад закінчила із відзнакою. Військовий інститут, в якому вона навчалася, знаходиться при Національному університеті «Львівська політехніка».

Освоєна спеціальність - «міжнародна інформація». Отримана кваліфікація - фахівець із міжнародної інформації: референт-перекладач, офіцер військового управління тактичного рівня.

Потім протягом 4-х років навчалася на юрфакультеті Львівського національного університету ім. І. Франка. Освоєна спеціальність - «правознавство».

2008-2010 рр. - слухач, Львівський регіональний інститут держуправління Національної академії держуправління при президенті України. Стажування проходила у Секретаріаті Кабміну.

Із відзнакою закінчила також аспірантуру Львівського регіонального інституту держуправління Національної академії держуправління при президентові України, у якій навчалася із 2011 року.

Через 4 роки захистила дисертацію. І стала стипендіатом програми ім. Лейна Кіркланда Польсько-американського фонду Свободи.

Кар'єра і бізнес

Закінчивши військовий інститут, протягом 5 років проходила службу на офіцерських посадах у ЗСУ. Тільки як їй вдавалося одночасно навчатися у цей час ще й на юридичному факультеті Львівського національного університету, - невідомо.

Із 2007-го р. буквально рік займала посаду юриста міськради Рава-Руській.

Червень 2010 року - жовтень 2010 року - заступник голови Жовківської РДА із гуманітарних питань та зовнішньої політики.

9 листопада 2010 року - 17 лютого 2015 року - міський голова Рави-Руської.

Із січня 2016 року - президент Міжнародного Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик.

2018 рік - працювала за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права і Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Основне місце роботи - АТ «Альпарі Банк».

На позачергових парламентських виборах 2019 р. безпартійна Ірина Верещук стає кандидатом ув народні депутати від партії Володимира Зеленського «Слуга народу».

Компромат і чутки

У 2014 р. ряд ЗМІ повідомляли про те, що Ірину Верещук пограбували. Це сталося біля дошкільного навчального закладу №1, де мер міста припаркувала своє авто і відійшла від машини. У цей момент двоє невідомих розбили лобове скло та вкрали сумку.

Але найцікавіше, що, крім документів на виділення земельних наділів, у сумці знаходилося 30 тис. доларів. У зв'язку із цим відкриті джерела припускають, що ця сума - на «не зовсім законне» виділення землі. Адже малоймовірно, щоб людина так просто носила у сумочці величезну суму грошей.

ЗМІ також відзначають, що Ірина Верещук, демонструючи у декларації досить скромні офіційні доходи та відсутність грошових активів, одягається дорого. Її вбрання, які вона змінює не рідко, оцінюють у 6-7 тис. доларів. Тож давайте заглянемо до декларації «скромного» екс-мера. І дізнаємося, які матеріальні статки колишньої градоначальниці.

Ірина Верещук

У Броварах Київської області їй належить 50% квартири площею 37,6 кв. м. Решта 50% - власність Валентини Павлівни Кухаренко. У Львові квартира площею 53,2 кв. м - у спільній власності з Ольгою Теодорівною Смик - 40% власності. У Ірини Верещук, відповідно, - 60%.

Ще одна Львівська нерухомість - квартира площею 45,5 кв. м - у спільній власності із Віктором Сергійовичем Кухаренко (по 50%). У декларації вказана також київська орендована квартира на 95 квадратів.

У повній власності декларанта - нерухомість у Рава-Руській на 38,6 кв. м. і 3 земельних ділянки: два - площею по 1000 м² (в Рава-Руській) і один великий земельний наділ на 19 тис. 977 м² (у Сопошині, що на Львівщині). У Михайла Кухаренка, зазначеного у якості особи, що проживає спільно, у Лебедівці Вишгородського району Київської області - земельний наділ площею 891 м².

Із транспортних засобів у Ірини Андріївни - новенька «Тойта Кемрі», 2018 року випуску. Дата придбання - 10 липня 2018 року, вартість авта - 800 тис. грн.

У числі корпоративних прав - Українська бурштинова біржа, 22,5% від загального капіталу. Заробітна платна декларанта за сумісництвом, отримана у Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова, склала 40 тис. 306 грн.

100 тис. 625 грн. склали гонорари та інші виплати від ТОВ «Системтрейд». АТ «Альпарі Банк» - зарплата за основним місцем роботи у розмірі 193 тис. 62 грн. Прибуток від відчуження нерухомого майна склав 981 тис. 617 грн.

Зарплата за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права - 22 тис. 577 грн. Заробітна плата Михайла Кухарена за основним місцем роботи (військова частина) - 751 тис. 433 грн. Інформація про грошові активи у декларації відсутня.

Ставлениками Ірини Андріївни Верещук засоби масової інформації називають двох одіозних персонажів: кума Володимира Путіна Віктора Медведчука та його найближчого соратника Тараса Козака, який отримав формальний контроль над низкою ЗМІ. Саме ці псевдо-видання піарять колишню градоначальницю Рави-Руської.

Очолюючи Центр Балто-Чорноморських досліджень, Ірина Андріївна не приховувала, що організацію фінансують Віктор Медведчук і Тарас Козак. Віктор Медведчук - опозиційний політик, кум російського президента, що лобіює кремлівські інтереси Донбасом. Ще напередодні президентських виборів 2019 він мав намір підтримувати на виборах кандидата у президенти України Володимира Зеленського. Про це повідомляли ряд ЗМІ.

Ірина Верещук

Але повернемося до мерії Рави-Руської, де пристрасті кипіли серйозніші, ніж у столиці. Зачитавши заяву про звільнення, вона заявила, що втомилася від постійного тиску й безпідставних звинувачень із боку псевдопатріотів. Найбільш гучним скандалом під час її керівництва мерією був хабар у розмірі двохсот тисяч доларів.

Сьогодні деякі ЗМІ, прозвавши політичного експерта фейковою «Слугою народу», відзначають також, що її транслюють на сепаратистських онлайн-ресурсах. Відзначають, що екс-мера полюбляють антиукраїнські видання, які невтішно відзиваються про українців і навіть закликають вбивати їх. Зокрема, Україна.ру, Антифашист та ін.

Фотографії

Ірина Верещук

Ірина Верещук

Ірина Верещук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 901 осіб.

Офіційний сайт Міжнародного Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик.

Офіційний сайт партії «Слуга народу», адреса головного офісу політичної сили: вул. Новоселицька, 7. Електронна адреса: [email protected]

Сторінка партії у соцмережі Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 271 тис. 445 осіб.

Твіттер

Телеграм

Youtube

Інстаграм