Олександр Миколайович Кубраков є експертом в IT сфері та на ринку мобільного зв'язку. Саме з його допомогою був реалізований проект Київстар "Домашній інтернет від Київстар". У 2019 підприємець став представником команди Зеленського і з 29 серпня 2019 офіційно є депутатом Верховної Ради. Його проекти з впровадження інформаційних технологій в сферу державної діяльності будуть основною роботою протягом найближчих 5 років. Олександр є учасником проекту Офісу ефективного регулювання і відповідає там за IT і телекомунікації, хоча є маркетологом за освітою.

Біографія

Олександр Миколайович Кубраков народився 20 серпня 1982 року в Первомайську Дніпропетровської області. Підприємець закінчив інститут і став співзасновником фірми, а після учасником і проекту "Місто для людей". Коли Кличко став мером Києва, Кубраков став його радником з питань IT і технологій. Олександр є учасником і співзасновником багатьох міських і приватних програм, автором статей і експертом в сфері технологій. В даний момент Кубраков є представником партії Слуга народу в Парламенті, пройшовши до Верховної Ради під номером 30 завдяки роботі в Офісі ефективного регулювання і дружбі зі спікером Гончаруком. Його діяльність у Верховній Раді буде пов'язана створенням технологічної бази для роботи державних структур.

Олександр Кубраков

Сім'я

Дружина Олександра - Кубракова Ірина Валеріївна. Сини - Олександр і Марк.

Освіта

Закінчив КНЕУ ім. В. Гетьмана (КІНГ ім. Д. С. Коротченко) і отримав диплом маркетолога.

Закінчив програму в Harvard Kennedy School.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету (дати не вказані в офіційних джерелах) став засновником Еврокомунсервіс і учасником проектів Місто для людей, Місто для людей сервіс і Місто для людей Київ.

У 2014 році Кличко став мером столиці і Кубраков став його радником в IT сфері.

Працює виконавчим директором "Асоціації" Інформаційні технології України ". І очолює сектор" IT і Телеком "в Офісі ефективного регулювання (BRDO).

Взяв участь в реалізації кількох масштабних проектів: Домашній інтернет від Київстар, транспортної стратегії міста Києва спільно зі Світовим банком.

В кінці серпня став народним депутатом України.

Компромат і чутки

Олександр Кубраков був одним з радників Кличко в питаннях телекомунікацій і технологій. У 2018 року мер столиці заявив, що у нього немає оплачуваних радників і ці посади займають радники на громадських засадах. Їх окозалось близько тридцяти чоловік - фахівців в різних галузях. Звичайно, успішні бізнесмени не схильні до благодійної роботи на державу, тому можна тільки гадати, що така діяльність принесла Кубракові потрібні зв'язки для вступу до лав Слуги народу. До речі, Зеленський, не встигнувши прийти до влади, відразу почав говорити про те, що Кличко повинен піти з посади. Хоча, за даними джерел, не всі кияни згодні з таким рішенням. Але у Слуги народу є план по впровадженню нової системи управління містом, та й Кличко, як соратник Порошенко не зручний Президенту Зеленському.

Так як Кубраков є фахівцем в сфері IT, він часто пише на тему розвитку українського ринку розробки. Так, Олександр Миколайович звернувся до Президента Порошенко в 2017 році з проханням звернути увагу на ринок інформаційних технологій і на працівників цієї сфери. Так як 70% замовників є представниками міжнародних або західних організацій, Олександр вважає, що треба посилити просування українських фахівців не тільки за межами України, а й на національному ринку. Також, Кубраков вважає, що треба вдосконалити правову базу, яка дозволить розробникам легально працювати і сплачувати податки з отриманих грошей за іноземні проекти. Це дозволить офіційно заявити про високий рівень зацікавленості держави в розвитку технологій.

Крім лобіювання інтересів програмістів, Кубраков активно пояснює українцям, які переваги будуть доступні українцям, завдяки впровадженню автоматизованих систем в роботу їх бізнесу. Наприклад, закон про електронні довірчих послуги став відмінним прикладом впровадження віддалених сервісів, які не вимагають паперових підтверджень. За словами Олександра, цей закон дає можливо узаконювати стосунки між юридичними особами за допомогою електронних документів з віртуальними підписами і електронними замками. Така система дозволить вести бізнес більш оперативно і з будь-якої точки України або світу.

Робота в Офісі ефективного регулювання дозволила Олександру Кубрікову познайомитися з ситуацією в школах. Він заявив, що в 10% шкіл підключення до інтернету немає, а в більшості навчальних закладів швидкість інтернету настільки низька, що точно не дозволить вчителям займатися самоосвітою, а дітям отримувати необхідні знання за допомогою інтернет-ресурсів. BRDO запропонували зробити реалізацію підключення кожної школи - окремим проектом. Так як деякі оператори зв'язку стали монополістами в роботі з МОН. Масове підключення шкіл до інтернету стало одним з інструментів корупції, за словами представників Офісу ефективного регулювання.

Є інформація про те, що Олексій Гончарук отримав квоту на додавання в прохідний список партії Слуга народу на парламентських виборах. Так, він взяв собі в помічники тих, з ким давно і ефективно працював в BRDO. Тому, організація "захопила" влада і тепер збирається активно лобіювати проекти, запущені Офісом ефективного регулювання. У цей список потрапив і Олександр Кубраков, отримавши прохідне 30 місце.

Глава телеком-комітету висловився з приводу нових осіб в Раді і їхній досвід роботи в цій сфері. Він вважає, що прогрес можливий тільки за умови їх навчання в даному питанні і відсутність популізму. Але тут виникає небезпека, що деякі з представників Верховної Ради, такі, як Олександр Кубрика, можуть лобіювати свої інтереси в питаннях телекомунікацій та інформаційних технологій.

Олександр Кубраков є співвласником компанії ТОВ МДЛ ХАУС СЕРВІС, офіційно зареєстрована в Литві.

Команда Зеленського планує за три роки реалізувати проект щодо поліпшення якості доріг. Олександр Кубраков виступає в ньому експертом. Він спирається на досвід Світового банку, який радить спочатку зробити капітальний ремонт доріг, на який піде близько 150 млрд грн. При цьому, займатися дорогами повинні західні компанії, на думку Зеленського. А Укравтодор треба розформовувати.

Основне завдання Кубракова у Верховній Раді - це податкова система для IT ринку в Україні. Щоб програмісти могли розраховувати на довготривалі взаємовідносини з клієнтами, без несподіваних сюрпризів з боку податкової служби.

У своїй соціальній мережі Олександр мало ділитися власними думками і напрацюваннями. Але його колеги і соратники активно відзначають його в постах з важливими питаннями, наприклад, Юрій Голік активно ділитися напрацюваннями, пов'язаними з будівництвом траси Запоріжжя-Маріуполь.

Декларація

Станом на 2018 рік, Олександр Кубраков володіє двома квартирами в Києві, в сім'ї користуються трьома автомобілями: Хундай Аксент 2008 року, Мазда-6 2013 року і БМВ Х4 2017 року.

Фотографії

Олександр Кубраков

Відео

Посилання

Facebook