Добкін Михайло - багато хто вважає його маріонеткою в руках бізнес-партнера Геннадія Кернеса. Дізнайся, чому відео передвиборчого ролика, де обидва фігурують, у перший же день «підірвало» Інтернет. Читай всю правду про його сім'ї, стан та земельні афери!

Біографія

Народився 26 січня 1970 року.

Сім'я

Дитинство й юність пройшли в Харкові. Тут він народився і виріс.
Батьки Добкіна однолітки. Мати - Алла Миколаївна (1947 г.р.) ще жива. Батько Марко Мойсейович (1947 г.р.) помер у 2016 році. У Михайла Марковича є молодший брат Дмитро. З 2012 року Діма - депутат Верховної Ради.

Те, що в обох братів успішно складався бізнес, вони зобов'язані своєму батькові. За даними skelet-info, останні десять років свого життя Марк Мойсейович жив із коханкою Марією. Жінка народила від нього сина Толіка. Хлопчику було чотири рочки, коли помер Марк Мойсейович Добкін.

Щоб дитина в особі матері не могла претендувати на спадщину, в Добкіна виникла страшна ідея - визнати Марію через суд недієздатною, тобто алкоголічкою. З чуток, цю думку йому підказав Геннадій Кернес. У такому випадку Михайло стане опікуном Толика. І зможе розпоряджатися його часткою спадщини.

Сім'я: перша дружина - Людмила Вікентіївна. Друга - Аліна Володимирівна. Діти Добкіна: доньки Алла (1993 р.н.), Єва (2007 р.н.) та Поліна (2010 р.н.), син Микола (2000 р.н.)

Михайло Добкін та його донька
Михайло Добкін та його донька

Донька Алла та син Микола від першого шлюбу. Дочки Єва і Поліна - від другого.
Перша дружина (дівоче прізвище - Молотокас, 1962 р.н.) на вісім років старша за чоловіка. Михайло познайомився з нею під час служби в армії. Вона - дочка генерала, який був тоді високопоставленим політичним працівником. Від першого шлюбу в неї була вже дитина - дівчинка восьми років. Але це не завадило їй народити ще двох дітей від Михайла.

Друга дружина - Аліна Володимирівна (дівоче прізвище - Боженко, 1979 р.н.) на дев'ять років молодша за нього. Вона - власниця двадцяти п'яти відсотків акцій харківського телеканалу «7 канал».

Одружалася пара відразу ж після розлучення з першою дружиною в 2007 році. І в цьому ж році на світ з'явилася дочка Єва. Швидше за все, відносини з Аліною у Михайла почалися, коли він ще був одружений із першою дружиною.
У Добкіна спостерігається щаслива закономірність на число сім. Примітно, що всі його дочки народилися сьомого числа. Місяці їх народження: жовтень, грудень, травень.

Михайло Добкін і його дружина
Михайло Добкін і його дружина

У липні 2018 року в Instagram з'явилося фото його двадцятип'ятирічної дочки Алли в купальнику, що демонструвала свій трішки округлий животик. Як відомо, 7 липня 2017 вона вийшла заміж за харківського бізнесмена Олега Гуревича. Відпочивала дівчина на італійському острові Сардинія.

До речі, на весіллі наречена знімалася топлес. Фото виклала в соцмережі. Її подружки також відображені в нижній білизні. Весілля обросло пікантними подробицями.

Освіта

У вісім років пішов у перший клас. У п'ятнадцять, після закінчення восьми класів у середній школі №97, почав працювати.

Першу вищу освіту здобув у віці тридцяти двох років. Він навчався у Харківському національному університеті внутрішніх справ, спеціальність - «правознавство».

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Особливого таланту до навчання не мав. Саме тому, напевно, в його найближчому оточенні прозвали «другим проФФесором». Адже Добкін навіть насилу читав текст із екрану під час зйомки гучного ролика в кандидати мера Харкова.

Другу вищу отримав через п'ять років навчання в Харківському національному економічному університеті. Спеціальність «міжнародна економіка» освоїв у тридцять сім років. Люди, які знали його, стверджують, що обидві вищі освіти - куплені, й фактично він не вчився.

Кар'єра і бізнес

Що стосується життя українського мільйонера, що успішно склалося, то всім цим він зобов'язаний насамперед свому батьку. У радянські часи той працював у магазині «1000 дрібниць». Приховував потрібні товари. А потім перепродував їх із «націнкою». Незаконна комерція, відповідно, відродила кримінал під головуванням Гепи (Геннадія Кернеса).

Національність: у інтерв'ю одній авторській програмі Михайло Маркович Добкін заявив, що він єврей - наполовину. У мами по крові - українці, росіяни та осетини. У батька - єврейське коріння.
Хобі, захоплення: футбол, рибалка, подорожі.
Кар'єра та суспільна діяльність

Трудову діяльність починав у п'ятнадцятирічному віці - відразу після отримання середньої освіти в школі працював нібито на виробництві. Однак, чи дійсно цей факт мав місце в його житті, достовірних відомостей немає. Як і інформації щодо того, на якому саме підприємстві він працював.

Швидше за все, там тільки числився. А в дійсності допомагав батькові вести бізнес. Можливо, займався торгівлею - в той час сімейством Добкіних був відкритий перший кооператив. Це був закрій, пошиття модних штанів.
1988-1990 рр. - служба в армії.

Наступних три роки знову незрозуміло, чи працював десь, чи просто розкішно жив на зароблені батьком-бізнесменом кошти.

З 1993 р. стає приватним підприємцем. Перше власне підприємство Добкіна - «Золота осінь». Другий кооператив - «Прогрес-90». Займатися торгівлею йому допомагала дружина. Керував декількома бізнес-структурами.

Курирував кілька фірм і компаній протягом дев'яти років. Його бізнес, як і батька, також кришувався Геннадієм Кернесом - майбутнім мером Харкова з кримінальним минулим.

Потім область підприємств розширилася. Були засновані кілька «чорнобильських» фірм. Регіони, що постраждали від Чорнобильської аварії, не оподатковувалися. У тіньових схемах брали участь шістнадцять фірм Добкіних. Держава від цього втрачала мільярди гривень.

Увійти в бізнес оптової торгівлі паливом легко й без проблем допомогли численні зв'язки Марка Мойсейовича. Крім нафтопродуктів, було організовано канал імпорту в Україну «ніжок Буша» (так у той час прозвали в народі курячі стегенця).
1998 г. - депутат до Харківської міськради.
1999 г. - віце-президент Харківської асоціації з міні-футболу.
2002 г. - пройшов до Верховної Ради як безпартійний.
2004 г. - довірена особа Віктора Федоровича Януковича в Харкові, член політради Партії регіонів.

Михайло Добкін та Віктор Янукович
Михайло Добкін та Віктор Янукович

2006 - незважаючи на свою недорікуватість, стає мером Харкова. Кернесу довелося бути його керівною тінню. Він сам міг би бути мером. Але тоді б опинився під прицілом у «помаранчевих», тому вирішив залишитися «за ширмою».

2010 рік - Янукович призначив Добкіна головою Харківської ОДА. Якщо говорити про Кернеса в цей період, то він отримав посаду мера Харкова.

Дебати Добкіна і Тимошенко на шоу "Шустер live" в 2014 році викликали сміх і осуд. Тоді кандидат у Президенти від «Партії регіонів» Добкін парирував із кандидатом від ВО "Батьківщина" Юлією Тимошенко.

До речі, на Перший національний були запрошені й Петро Порошенко з Сергієм Тігіпком. Однак обидва не з'явилися. Вибір Михайла Марковича як опонента для екс-прем'єра повважали відверто слабким.

2014 г. - бере участь у дострокових президентських виборах. Результат - 3,03%.
На позачергових парламентських виборах отримує депутатський мандат. Проходить до ВР за списком «Опозиційного блоку».
13 липня 2017 року - позбавлений депутатської недоторканності, затриманий і заарештований.

Уникнув ув'язнення - дав завдаток у п'ятдесят мільйонів гривень. Першу частину вніс Вадим Новинський, другу - Борис Колесніков.
Коли 18 квітня Михайло давав свідчення щодо втечі Януковича з України, то, за його словами, цьому передував візит Віктора Федоровича до Харкова. Він прибув 21.02.14 р. на двох гелікоптерах.

До речі, в справі про державну зраду з п'ятнадцяти свідків, яких хоче викликати захист Януковича, - десять чоловік виїхали у Росію.

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Компромат і чутки

Для Добкіна почалося все ще з лихих 90-х. Звичайно, це завдяки його батькові. У той час, кожен, хто вірив в чесний бізнес в Харкові загадково зникав в лісах міста. Але тільки не сімейство Добкіних. Марк Мойсейович (батько) мав величезні зв'язки в потрібних сферах, тому вони без проблем вийшли на ринок палива. Адже в той час він був повністю корумпований в нашій країні.

Кількість компаній, яка була відкрита в той час, підрахувати просто неможливо, адже фірми-одноденки були цілком нормальним явищем. Далі - ще цікавіше. Фірми Марка Мойсейовича здійснювали закупівлю нафтопродуктів і газового конденсату через «чорнобильські» підприємства «Бриг», «Буртекс» і «Бізон», створені за участю Олександра Бандурки.

Олександр Банудурка

А ось останній це легендарний харківський персонаж. Поки Добкін старший продавав продукти з-під полу, Бандурка керував Харківським УМВС. До речі, схоже саме зв'язку останнього і допомогли "дуету" налагодити всі необхідні контакти.

У 1997-му році Добкін вступив в Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «правознавство». До речі, ходять чутки, що зробив він це лише, тому що мріяв з дитинства, а коли виріс, іграшка у вигляді диплома йому і зовсім не знадобилася. До речі, крім цього важливо додати, що університетом в той час керував все той же Бандурка.

Через рік Добкін стає депутатом Харківської ради. Туди ж потрапляє і його старий друг Геннадій Кернес, який перекваліфікувався тепер в бізнесмена.

До речі, Михайло Добкін завжди стверджував, що у нього не було бізнесу з Кернесом, але це не зовсім так. Насправді, батько Михайла розумів, що це може бути небезпечно, тому їх "фірми" завжди були паралельними, працювали через одних і тих же людей, які не перетиналися. Адже тоді Кернес був одним з найвідоміших шахраїв.

А ось у молодшого Добкіна не вистачило розуму на це. У 1995-му році старий кооператив Марка Добкіна був перетворений в фірму «Укрторгінвест» (ОКПО 25611259, юридична адреса: м Харків, Суздальські ряди, 12). Це було зроблено для Михайла, але ось Кернес і туди потрапив через старі кримінальні зв'язки.

Політик-наркоман

Перший скандал, пов'язаний з кокаїном трапився у Добкіна і Кернеса в 2007-му році. Тоді вони були вже досить відомими, тому розголос був пристойним. Але найцікавіше сталося трохи пізніше, повідомлялося, що "Допа і Гепа" організували побиття іншого депутата, який продав їм неякісний "товар".

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Перші проблеми сім'ї

Почалися вони після перового Майдану в 2005-му році. Нові люди, які отримали владу, вирішили, що вони не зобов'язані ділитися зі старими і почалися перші кримінальні справи. Тоді Добкін старший втратив весь бізнес, а наймолодший, за чутками, підсів на безліч наркотиків. Але, незважаючи на все це, кримінальні справи проти політиків не відкривали, а лише прикривали, або "віджимати" їх бізнес.

На посаді мера Добкін Михайло Маркович, як і Кернес, зловживав владою. Наприклад, «вміло» розпоряджався комунальним майном і міською землею. В результаті йому були висунуті звинувачення в земельних аферах. Адже Харкову він завдав мільйонних збитків.

Відомо, що неодноразово допомагав керівникам будфірм отримувати земельні наділи. Збиток оцінюється державою в більш ніж двісті мільйонів гривень.

Скандали

Мабуть одним з перших найсерйозніших скандалів був пов'язаний з продажем землі в Харківському лісопарку. Якщо на початку 90-х територія лісопарку становила 2385 гектар, то в 2009 році вже 2060 гектар, а в 2010 році менше 1900 гектар. Головним ініціаторів роздачі (точніше, продажу) ділянок був секретар міськради Кернес, а от міський голова лише пішов у нього на поводу. Більш того, Михайло Добкін не вигадав нічого розумнішого, ніж та собі побудувати там особняк за п'ятиметровим парканом.

Говорячи про Добкіна під час євромайдан, згадуються його відкриті заяви. Він говорив про протестуючих, як про «веселих клоунів». Опозиціонерів називав «виродками».

30.01.2014 р депутати від «Партії регіонів», Добкін в тому числі, прийшли на чергову сесію Харківської міськради в чорних футболках з написом «Беркут». Тим самим демонструючи, що підтримують дії спецпідрозділів під час столичних зіткнень з протестуючими.

13 липня 2017 року Верховна Рада дала дозвіл на позбавлення Михайла Добкіна депутатської недоторканності і його подальший арешт.

Михайло Добкін
Михайло Добкін

На початку 2008 року СБУ було передано кримінальну справу до суду про розтрату держкоштів в Харківській міськраді. Але Київським райсудом міста Харкова було відмовлено в порушенні кримінальної справи проти колишнього харківського мера. Були ще й звинувачення в сепаратизмі. Але з часом їх зняли.

Зараз Добкін відмінно живе на вкрадені українські мільйони. Це видно по його фото в соцмережах, які він без докорів сумління викладає. Позаду нього видніється то розкішний особняк, то басейн. Або він фігурує за столом в кафе, п'є вино, їсть заморські страви.

І негативно висловлюється про нинішню українську владу. Втікач неодноразово скаржиться на політрепресії по відношенню до нього. Скандальний нардеп, для якого п'ятдесят мільйонів застави, як для українських пенсіонерів - п'ятдесят копійок, невтішно висловлюється про "чортів махрових", які потрапили в Раду. Його поведінка і висловлювання неодноразово висміюються блогерами в соцмережах.

Як видно, поки матеріали досудового розслідування надані стороні захисту для ознайомлення, у колишнього мера Харкова є «справи» цікавіше: наприклад, відпочинок на престижному курорті Forte Village в Італії. Його дочка виклала в Instagram чергові фото сімейного відпочинку. Вартість проживання тут від шістсот євро за ніч.

Фотографії

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Михайло Добкін
Михайло Добкін

Відео

Передвиборний ролик Добкіна на YouTube зробив його справжньою зіркою Інтернету. Відео з'явилося в вересні 2007 року. Пізніше Михайло Маркович, виправдовуючи себе, буде говорити, що ролик був нібито просто змонтований «нарізкою» його опонентами.

На цей крок, переконував він, пішли його політичні конкуренти, які оприлюднили відео. Ролик миттєво потрапив у топ-десятку. За першу добу його дивилися сто сорок п'ять тисяч глядачів.

У відеозверненні Добкіна до харків'ян йому весь час матами активно допомагав Кернес. Ролик рясніє ненормативною лексикою. У промові кандидата в мери Харкова теж досталь цинічних висловлювань.

Добкін вперше читав передвиборчу програму, написану для нього. І кілька разів обурювався, бо збивався. Через те, що не міг прочитати й правильно вимовити на камеру написане, говорив: «це дуже довге речення», «це треба на одному придихові говорити» тощо. Обурювався, хто для нього взагалі написав таку програму.

Посилання

Фейсбук
Твіттер
Офіційний сайт Харківської міськради, міського голови, виконавчого комітету, блог Добкіна.