Нова влада, яка отримала свої посади після Революції Гідності та смертей сотень українців, виявилася колишньою. Хіба що одяглася у вишиванки. А всередині нічого не змінилося. Новий керівник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв не став винятком. Народ регіону не зажив по-іншому - з кожним днем стає тільки гірше. Так за що ж боролися активісти?

Біографія

Народився 13 червня 1983 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Водяного Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Захоплення: футбол, член Херсонської обласної федерації футболу. Голова організації зі статусом "Почесний".

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Підсумки виборів у Херсоні свідчать про те, що Гордєєв ву межах закріплених територіальних виборчих округів провів більше всіх у фракції БПП зустрічей із виборцями в регіоні. За даними 112.ua, - 5,6 тис. І така тактика виявилася правильною. Незабаром він і сузагалі очолив Херсонську облдержадміністрацію.

Для всіх не секрет, що глава ХОДА любить піаритися. У Херсонській області спостерігається певний дисбаланс між гучними заявами «під патронатом» губернатора і вирішенням серйозних проблем регіону.

Можливо, Гордєєв вважає, що незаперечний авторитет можна заробити саме за допомогою піару. Напевно, саме тому від імені головного героя херсонських подій на заходах працюють волонтери у футболках із глибокомислячою фразою: «Херсонщина - твій шлях до вражень!» із підписом «Андрій Гордєєв».

Шкода, що дії губернатора спрямовані більше на користь заходів та власного піару, а ніяк не на розвиток галузі. Його прагнення до красивої зовнішньої оболонки та вражаючої «обгортки» у результаті виявляється набагато яскравішою за зміст його роботи.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в селі Томина Балка Білозерського району Херсонської області. Сімейний стан: розлучений, від першого шлюбу є син Кирило.

Влітку 2018 року херсонські новини повідомляли, що холостяк одружується і незабаром відбудеться його весілля. Наречена - Марина Чернишова, депутат обласної ради, також, як і губернатор Херсонщини, прихильниця партії «Блок Петра Порошенка».

Про те, що глава ХОДА зіграє весілля, повідомляв депутат міськради Віталій Богданов. За даними місцевих журналістів, веселощі мали відбутися 15 червня, через два дні після того, як наречений відзначив свій 35-й ювілей.

На своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Марина Чернишова вказала, що вона перебуває у шлюбі, тільки ні весільного фото з обранцем, ніякої іншої інформації з цього приводу немає. Цієї лінії дотримується і сам Гордєєв. На його сторінці в соцмережі також ніяких особистих фото, а лише громадські, робочі моменти. Особистісні дані залишаються приватними і прихованими від сторонніх очей.

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Відомо тільки, що були присутні на весіллі на Кінбурнській косі (півострів між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем) батьки та люди з найближчого оточення. Після весілля губернатор негайно приступив до роботи. Щоб одружитися, він брав відпустку на один день.

Освіта

У 17 років, після закінчення сільської загальноосвітньої середньої школи, вступив до Міжнародного університету бізнесу та права. Вивчав юридичні основи.

У 24 роки отримав диплом про закінчення київського Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Ю. Бугая. У МНТУ також вивчав юридичні основи. У цьому навчальному закладі підвищував свою юридичну грамотність.

Через два роки закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана. І тут також підвищував свій юридичний рівень знань.

У 2014-му отримав диплом про закінчення Національної академії державного управління при Президентові України. Навчався на факультеті управління суспільним розвитком.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність починав із посади юрисконсульта. Протягом одного року (2003-2004 рр.) Працював у ВАТ «Завод «Дельта». Протягом наступного року - юрисконсульт, місце роботи - херсонський механічний завод. Потім протягом шести років - начальник юрвідділу на цьому ж підприємстві. 2011-2012 рр. займав пост директора ТОВ «Логістіктранссервіс».

З 2012 року починає будувати політичну кар'єру. Спочатку - помічник-консультант народного депутата Верховної Ради України. У 2014-му стає народним обранцем від «БПП - Солідарність».

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

28.04.2016 р. президент Петро Порошенко призначив Гордєєва головою Херсонської обласної державної адміністрації.

Компромат і чутки

Перебуваючи при владі, «новий» губернатор області не зрікся від крадіжки і старих методів правління. Молодий керівник Херсонщини, який із порога вступу на нову посаду заявив про свою готовність працювати на благо людей регіону, відходить у бік від справ державної ваги.

Замість цього тільки й чути про нещадне знищення херсонських лісів. Такими темпами місцевість може просто перетворитися на пустелю. Вчені в один голос твердять про обласну екологічну катастрофу, що насувається. Нею стурбовані багато хто, крім самого губернатора.

За даними ЗМІ, на Херсонщині тоннами крадуть пісок і безперешкодно вивозять його незрозуміло куди. Але губернатор не стоїть у авангарді вирішення цієї проблеми. Він пафосно вимовляє красиві звітні цифри про проведену за рік роботу, вселяючи людям, що в області все чудово.

Краще б він розповів про ремонт у колишньому ДКТ. Як зазначають місцеві ЗМІ, в 2016 році в обласному палаці молоді та студентів Херсонська обладміністрація вирішила зробити капітальний ремонт. Але куди пішли гроші, виділені з міського бюджету Херсона? Причому, сума зовсім немаленька - 3,5 мільйона гривень.

Планувалося підвищення термосанації будівлі: утеплення стін, заміна дверей, вікон тощо. У підсумку перша перевірка показала, що ремонтно-будівельні роботи були виконані абияк. І замість зазначених у проектно-кошторисній документації використовувалася більш дешева продукція.

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Наприклад, пінополістирол замість мінеральної вати при утепленні стін, який, як відомо, набагато дешевший, та й займається швидше. На думку незалежних експертів, термосанація не відбулася - будівля Палацу молоді та студентів наскрізь продувається. Документації на використовувані під час робіт матеріали і зовсім немає.

Інспекцією з контролю було складено купу актів за фактами наявних порушень. Бюджетні гроші на ремонт вже зникли з рахунків. У результаті отримали халтуру. А за зазначені в акті ДАБК порушення ще й штраф передбачається в розмірі 460 тис. 800 грн. Але навряд чи нова демократична влада понесе за це покарання.

А тепер зазирнемо до декларації губернатора. У формі змін за 2018 рік Гордєєв Андрій Анатолійович декларує авто Toyota Land Cruiser 200 4.5 D, універсал-В, 2012 р.в. Покупка відбулася напередодні його дня народження - 12.06.2018 р. Зазначена в декларації вартість - 906 тис. 535 грн. (32 тис. 500 доларів). Ринкова вартість б/у авто 2012 р.в. - від 42 до 89 тис. доларів у залежності від стану. З транспортних засобів у нього є ще KIA Sportage, 2013 р.в. і водний засіб «Прогрес» 2м, 1975 р.в.

2017 рік - декларує житловий будинок на 75 квадратів, який знаходиться в Славському Сколівського району Львівської області. 50% належать декларанту, інші 50% - у власності Рурак Ганни Іванівни.

Зарплата губернатора - 326 тис. 450 грн. На банківському рахунку глави ХОДА - 16 тис. 325 грн. Готівкою - 189 тис. грн. і 61 тис. доларів. Звідки такі «скромні» заощадження? Про це знає тільки сам губернатор, ми можемо лише здогадуватися.

Фотографії

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Андрій Гордєєв
Андрій Гордєєв

Відео

Ви можете переглянути відео й дізнатися, як посилюється обороноздатність Херсонської області, яка знаходиться на адмінмежі із Кримом. І що говорить із цього приводу губернатор Гордєєв А. А.? Та як приборкати апетити Кремля?

Посилання

Фейсбук.

Офіційний сайт, Херсонська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 73000 м. Херсон, вул. Свободи, 1. Телефони: +38 (0552) 42-40-50. Електронна адреса: kanc@khoda.gov.ua