Чи приведе Україну до успіху Олександр Вілкул, кандидат від опозиції, на пост Президента країни? Особистість цього політика сповнена тайн та загадок. До того, як він став на президентських виборах єдиним кандидатом від фракції «Опозиціний блок», його політична карьєра була найрізноманітнішою. Побував віце-премьєр-міністром, належав до правящої партії, 11 років належав до «Партії регіонів», був головою Дніпропетровської ОДА. Як бачимо, «талантів» багато. Тепер, коли Україну чекають президентські вибори, Олександр Юрйович боротиметься за крісло голови країни. Давайте дізнаємося, які білі плями є в його політичному минулому.

Біографія

Народився 24 травня 1974 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Дерев´яного Тигра.

Національність: українець.

Віросповідання: православний. Інформація про те, що він – єврей є недостовірною. Це всього лише молва та чутки.

Захоплення, хоббі: колекціонує ікони, дорогі картини, годинник, антикваріат.

Крім цього, його талант полягає в колекціонуванні та скупці земель, будівництві торгових центрів. Йому належить багато організацій. Український політик - власник великих земельних наділів на Криворіжжі. До числа його власності належать найрізноманітніші об´єкти нерухомості та великі торгові комплекси. Щоправда, юридично, повідомляють ЗМІ, вони оформлені на підставних людей та організації.

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Дочитайте статтю до кінця та дізнайтеся: в які скандали політик потрапляв? Яким ще бізнесом послідовник батька з репутацією махінатора займався? Обіцяти він уміє. Та чи виконує свої обіцянки?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в м. Кривий Ріг – тут він народився та виріс. Його батько – особистість у місті публічна. Юрій Григорович (1949 р.н.) – з 2010 року міський голова, є ним і нині. До цього очолював Дніпропетровську облраду. Під керівництвом батька сын і почав будувати свою політичну кар´єру. Вони обидва провернули не одну справу. За даними відкритих джерел, їх так звані «проекти» не завжди були легальними та законними.

У Олександра Вілкула є сестра Ольга Юріївна. Мати - Валентина Олексіївна, якій належить нерухомість, авто «Тойота Ленд Крузер Прадо», загалом жінка забезпечена. На її банківському рахунку, згідно з декларацією за 2017 рік, було понад 300 тис. грн. та майже 50 тис. доларів.

Однак у її чоловіка, мера Кривого Рогу, у власності понад 3 млн. грн., 132 тис. євро, 133 тис. 500 доларів. Як повідомляють ряд джерел, батько Олександра Вілкула, Юрій Григорович, звинувачується патріотично налаштованими політиками у зв'язку із проросійськими силами.

Коли в 2017 році були опубліковані зарплати мерів міст за попередній рік, Юрій Григорович виявився сусідом львівського керівника із зарплатою 371 тис. 714 грн. У мера Кривого Рогу вона становила тоді 334 тис. 987 грн. Судячи із середньої на той момент заробітної плати в області, зарплата Юрія Вілкула, як і його колег, була більш ніж у шість разів вищою. А якщо ще врахувати прибутки від бізнесу? Суми в декларації вражаючі.

Сімейний стан Олександра Вілкула: одружений. Дружина політика, Олена Анатоліївна, домогосподарка. Вона на 4 роки молодша за чоловіка (1978 р.н.) Дочку Марію народила в 32-річному віці (2010 р.н.) У дружини Олександра Юрійовича, згідно з його декларацією, у власності немає нічого. Живе сім'я нині в Дніпрі (зареєстроване місце проживання).

Освіта

За професією Олександр Юрійович, як і батько, - гірничий інженер. Навчався в Криворізькій школі. Спочатку послідовник батька закінчив Центрально-Міський ліцей у рідному місті. Освіту гірського інженера освоював із 1991 по 1996 рр. у Криворізькому технічному університеті. Потім була аспірантура.

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність почав паралельно з навчанням. Поки п'ять років навчався в університеті, працював у кар'єрі. Освоїв кілька спеціальностей - був помічником машиніста екскаватора, потім - машиністом, в.о. гірничого майстра на Південному гірничо-збагачувальному комбінаті.

У 29 років уже очолив ВАТ «Центральний ГЗК», ставши його генеральним директором. Через деякий час - протягом двох років (із 2004 по 2006 рр.) був призначений гендиректором ВАТ «Північний ГЗК».

За даними ЗМІ, ерш ніж потрапити до великої політики, Олександр Юрійович очолював гірничорудний дивізіон від групи «Метінінвсет» (у цю групу входять Північний, Інгулецький та Центральний ГЗК), підконтрольний Ринату Ахметову. Вілкул - його люди, що допомагають курирувати роботу криворізьких активів олігарха.

У 2014 році сукупно було вироблено близько 35 мільйонів тонн залізорудного концентрату. Прибуток від продажу продукції склав понад 2,1 мільярда доларів. Вілкул-молодший під заступництвом батька вдало відкриває мережу супермаркетів «Сімейка». Виробництво та продаж хліба також знаходяться в його руках.

До Кривого Рогу хліб везуть із самого Дніпра та Запоріжжя, де знаходяться хлібозаводи, що належать екс-губернатору. І вже Юрій Григорович із подачі сина став власником частки КП ТОВ «Кулічі» в Харківській області.

Сьогодні український політик - опозиціонер, а в минулому підтримував «Партію регіонів». Був її активним членом із 2003 по 2014 рік. 2005 - її голова, 2006-2007 рр. і 2007-2010 рр. - народний депутат України від регіоналів.

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Наступні два роки займав пост голови Дніпропетровської ОДА. Потім два роки - віце-прем'єр-міністр України.

Втретє - нардеп від «Опозиційного блоку», 2014 рік, член Комітету з питань євроінтеграції.

За даними відкритих джерел, Олександр Юрійович наголошує на припиненні військових дій шляхом переговорів із Росією. Він - прихильник російської церкви. Не раз нагадував про те, наскільки «успішним» був режим Януковича. Критикує Революцію гідності.

Компромат і чутки

За даними ЗМІ, під час Євромайдану його активісти звинувачували Олександра Юрійовича в підготовці та постачанні «Тітушками» з метою боротьби з демонстрантами в Дніпрі.

У 2015 року під час місцевих виборів його звинувачували в підкупі виборців. А через рік народний депутат Володимир Парасюк побився з Олександром Вілкулом, пошкодивши його машину.

Згідно з декларацією за 2017 рік, із грошових активів у Олександра Вілкула на різних банківських рахунках майже 7,5 млн. грн. (вказана загальна сума) та 4 млн. доларів, а також готівкою 511 тис. доларів, 310 тис. євро і 300 тис. грн. А якщо до цих сум додати колекцію картин, ікон та антикваріату - сума збільшиться в рази.

У минулому політик-бізнесмен неодноразово обіцяв адаптувати «непокірну» техніку - мається на увазі з/д транспорт Hyundai, що весь час ламався та застрягав. Він тоді займав пост віце-прем'єра, однак далі обіцянок справа не пішла. Закуплена Борисом Колесніковим, його колегою-міністром, техніка продовжувала ламатися та виходити з ладу. Питання так і не було вирішено. Тим часом його прибрали із займаної посади.

Якщо згадати Євро-2012, то Олександр Юрійович виявляв себе тоді, як невтомний «фінансовий помічник», готуючи спортивні змагання. Обсяг державних витрат, які були тоді витрачені на захід, перевищив необхідні на вісімдесят відсотків. У результаті з держбюджету «спливла» величезна сума грошей - 65 млрд. грн. І це при тому, що він не мав повний контроль над підготовкою спортивних заходів. Залишається лише здогадуватися, що було б в іншому випадку.

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Якщо повернутися в минуле, то в 2010-2012 рр., будучи губернатором Дніпропетровської області, його місцем роботи була не тільки приймальня ОДА, але й один із найбільших фінансових майданчиків, створений Віктором Федоровичем. Як повідомляють ЗМІ, політик був «смотрящим» коррупційної схеми. Гроші викачувалися як із держбюджета, так і інших джерел.

Щомісяця на адресу «гаранта» перелічувалося не менше 2 млрд. грн., які переправляли згодом за межі країни. Заступник генпрокурора Євген Єнін свого часу зазначив, що велика кількість фінансових операцій при Вікторі Януковичі здійснювалося буквально всюди: в сфері культури та освіти, в галузі охорони здоров'я.

Усе здійснювалося за допомогою діяльності фінансових майданчиків. Завдяки діям Олександра Юрійовича та роботі існуючої кримінальної схеми екс-президент вивів із бюджету країни від двадцяти до тридцяти мільярдів доларів.

Далеко не завжди законна діяльність українського політика істотно збагатила і його самого. У нього є 11 нежитлових приміщень на Дніпропетровщині (в самому Дніпрі, Кривому Розі та Кам'янському). Його колекція включає 11 годинників, 31 картину, 27 ікон, 151 одиницю антикваріату, 217 книг.

Політик, який отримує прибутки на базі підприємств Ріната Ахметова, активно співпрацює з криміналітетом. Як повідомляють відкриті джерела, криворіжці впевнені: все, що зведено в місті будкомпанією ТОВ «Крост», належить екс-голові Дніпропетровської ОДА. І ця організація є його кишеньковим підрядником.

Тож чи буде позитивною для нашої країни місія успішного помічника Віктора Федоровича? Із вуст опозиціонера сьогодні звучить суцільний позитив. Схоже, він став приймачем екс-президента Віктора Януковича. І тепер молодий перспективний кандидат мітить на посаду глави держави, щоб замінити регіонала, що втік.

Фотографії

Александр Вилкул
Александр Вилкул

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Олександр Вілкул
Олександр Вілкул

Відео

Посилання

Фейсбук. На момент виходу публікації в його передплатниках було 207 тис. 134 осіб. Подобається сторінка 196 тис. 69 людям.

Офіційний персональний сайт.

Телефон гарячої лінії Юрія Вілкула: 0-800-505-600. Гаряча лінія почала працювати з 2012 року.

Офіційний веб-портал, Верховна Рада України, сторінка Юрія Вілкула, контактні дані, номер телефону: (044) 255-37-01, (044) 255-33-86 (помічник). Електронна адреса: Vilkul.Oleksandr@rada.gov.ua